Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 10:53
Reklama

Pow. hrubieszowski: Proboszcz ofiarą oszustów. Stracił kilkaset tysięcy złotych!

Proboszcz jednej z parafii w powiecie hrubieszowskim padł ofiarą oszusta. Duchowny stracił ponad 200 tys. zł. Śledztwo w tej sprawie rozpocznie Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie.
Pow. hrubieszowski: Proboszcz ofiarą oszustów. Stracił kilkaset tysięcy złotych!
Ofiarą oszustów padł duchowny jednej z parafii powiatu hrubieszowskiego.
Autor: Fot. Pixabay.com

Kilka dni temu do księdza proboszcza na jego telefon komórkowy zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant.

- Oznajmił duchownemu, że jego pieniądze są zagrożone, ponieważ włamano się na jego bankowe konto. Rzekomy policjant dodał, że w powyższej sprawie prowadzone jest już śledztwo, a wkrótce sprawcy włamania na bankowe konto powinni zostać ujęci. Podający się za policjanta mężczyzna zaznaczył, że do realizacji policyjnych czynności niezbędna jest pomoc kapłana. Duchowny miał potwierdzić bankowe operacje na swoim koncie. Zgodnie z instrukcją, duchowny autoryzował operacje na koncie i przekazał rozmówcy telefonicznie kody aktywacyjne, które przychodziły w SMS-ach. W efekcie przestępcy zdołali pozyskać z konta duchownego kwotę ponad 200 tysięcy złotych - poinformował asp. szt. Jarosław Karkuszewski z Komedy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

W najbliższych dniach policjanci przekażą materiały w tej spawie do Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie, która poprowadzi śledztwo w sprawie oszustwa i kradzieży znaczącej kwoty pieniędzy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
vikary 03.08.2022 10:29
Bzdura! Proboszczowie nie mają takiej kasy. Są jak mysz kościelna bo wszystko wydają na potrzebujących !

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama