Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 08:54
Reklama

Znalazła, nie oddała, usłyszała zarzuty

Za przywłaszczenie sobie cudzego portfela, a także dokonywanie płatności cudzą kartą odpowie przed sądem 42-latka z Zamościa. Może jej grozić nawet 10 lat więzienia.
Znalazła, nie oddała, usłyszała zarzuty
Autor: Fot. policja.pl

Na początku października do komendy w Zamościu zgłosił się 76-letni mężczyzna. Powiedział, że ktoś najprawdopodobniej ukradł mu portfel z dokumentami, kartą i gotówką w kwocie 200 zł. Na dodatek za pomocą karty mężczyzny dokonano wypłaty na 1500 zł.

Sprawą zajęli się kryminalni. I namierzyli kobietę podejrzaną o przywłaszczenie portfela i wypłatę gotówki z konta pokrzywdzonego. 42-letnia zamościanka została zatrzymana we wtorek, 12 października. Usłyszała zarzuty.

– Odpowie za kradzież dokumentów i karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego oraz za to, że pokonując zabezpieczenia elektroniczne karty dokonała wypłaty zgromadzonych na rachunku pokrzywdzonego oszczędności. 42-latka odpowie też za kradzież pieniędzy, które znajdowały się w przywłaszczonym przez nią portfelu – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

42-latka przyznała się do winy. Powiedziała, że portfela nie ukradła, ale widziała, jak wypadł z kieszeni jadącemu rowerem mężczyźnie i zabrała. Nie miała problemów z użyciem karty, bo w portfelu była karteczka z numerem PIN.

– Dokonywanie transakcji  nie swoją kartą bankomatową zgodnie z kodeksem karnym jest przestępstwem kradzieży z włamaniem, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 5 lat można trafić do zakładu karnego za kradzież karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego – podsumowuje Krukowska-Bubiło.

To kolejny taki przypadek w ostatnim czasie. Niedawno za podobne przewinienie zamojscy policjanci zatrzymali 58-letnią zamościankę. Pisaliśmy o tym: Wzięła portfel jak swój i robiła zakupy


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Znawca tematu 13.10.2021 17:54
Przywłaszczenie cudzej własności to kradzież, a ewentualna kara jak najbardziej słuszna dla tej znalazczyni.

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: pasypasyTreść komentarza: "Pasy malowane w technologii cienkowarstwowej szybciej się zużywają, a co za tym idzie częściej trzeba je odnawiać." To po co stosować taką technologię? Nie można pomalować grubiej? Na Piłsudskiego już widziałem jakieś powycierane oznaczenia a dopiero co skończyli malować...Data dodania komentarza: 07.07.2022, 08:43Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama