Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 13:42
Reklama

Znalazła, nie oddała, usłyszała zarzuty

Za przywłaszczenie sobie cudzego portfela, a także dokonywanie płatności cudzą kartą odpowie przed sądem 42-latka z Zamościa. Może jej grozić nawet 10 lat więzienia.
Znalazła, nie oddała, usłyszała zarzuty
Autor: Fot. policja.pl

Na początku października do komendy w Zamościu zgłosił się 76-letni mężczyzna. Powiedział, że ktoś najprawdopodobniej ukradł mu portfel z dokumentami, kartą i gotówką w kwocie 200 zł. Na dodatek za pomocą karty mężczyzny dokonano wypłaty na 1500 zł.

Sprawą zajęli się kryminalni. I namierzyli kobietę podejrzaną o przywłaszczenie portfela i wypłatę gotówki z konta pokrzywdzonego. 42-letnia zamościanka została zatrzymana we wtorek, 12 października. Usłyszała zarzuty.

– Odpowie za kradzież dokumentów i karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego oraz za to, że pokonując zabezpieczenia elektroniczne karty dokonała wypłaty zgromadzonych na rachunku pokrzywdzonego oszczędności. 42-latka odpowie też za kradzież pieniędzy, które znajdowały się w przywłaszczonym przez nią portfelu – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

42-latka przyznała się do winy. Powiedziała, że portfela nie ukradła, ale widziała, jak wypadł z kieszeni jadącemu rowerem mężczyźnie i zabrała. Nie miała problemów z użyciem karty, bo w portfelu była karteczka z numerem PIN.

– Dokonywanie transakcji  nie swoją kartą bankomatową zgodnie z kodeksem karnym jest przestępstwem kradzieży z włamaniem, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 5 lat można trafić do zakładu karnego za kradzież karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego – podsumowuje Krukowska-Bubiło.

To kolejny taki przypadek w ostatnim czasie. Niedawno za podobne przewinienie zamojscy policjanci zatrzymali 58-letnią zamościankę. Pisaliśmy o tym: Wzięła portfel jak swój i robiła zakupy


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Znawca tematu 13.10.2021 17:54
Przywłaszczenie cudzej własności to kradzież, a ewentualna kara jak najbardziej słuszna dla tej znalazczyni.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)
Reklama
Reklama