Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 08:53
Reklama

Za prawdę o Zatylu (TYLKO W GAZECIE)

Środowiska kresowe bronią ukraińskiego blogera, ściganego przez tamtejsze służby.
Za prawdę o Zatylu (TYLKO W GAZECIE)
Ciała pomordowanych przewieziono drezyną do Bełżca, gdzie były identyfikowane przez bliskich.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ściga ukraińskiego blogera m.in. za przypomnienie faktu zbrodni na polskich pasażerach pociągu, dokonanej w 1944 r. przez banderowców w Zatylu k. Bełżca. SBU uznała jego wypowiedź za „propagandę” i prowokowanie polsko-ukraińskich waśni. Podejrzanemu grozi do 15 lat więzienia.

Anatolij Szarij, bo o nim mowa, od lat mieszka na terenie Unii Europejskiej, gdzie ma status azylanta. W połowie lutego SBU poinformowała, że ten popularny bloger dokonał zdrady stanu, polegającej na „nielegalnej działalności na szkodę bezpieczeństwa narodowego Ukrainy w sferze informacyjnej”.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Retoryka wstydu 26.03.2021 23:17
Piepsz,,,ona retoryka wstydu , Że w oczach IPN byli Wyklęci i reszta. Ogólnie to nie było AK na Wołyniu. AK tylko tam syf zrobiła, niszcząc samoobrony i szykując sie do akcji Burza. I po co było przeprowadzać kolejne takie akcje jak na Wołyniu sie nie sprawdziło. O Przebraży nie wspominacie bo Sobiesiak Max. AK to wasza wizja Heroicznego, ginącego z rąk UB,bohatera hahaha. Znacie prawde ze większość AK zasiliła http://www.nawolyniu.pl/artykuly/bataliony.htm to po co ten mit jak AK też współdzioałała z sowietami w początkach wyzwolenia. Tworzucie historie jak postbanderrowska ukraina ci siekierami wyżynała Polaków. Chcecie utrzymać mit AK -UPA w walce z bolszewizmem hahahha. Romantyczna wizja idioty nie mająca nic wspólnego z realjami. Ale niszcząca społeczeństwo. Dając uprawenienie kombatanta morddercom z UPA jako represjonowanym za PRL. A to chyba syf jest ogólnospołeczny jak macie doku jak KPZU - OUN współdziałało . IPN wie o co chodzi, ale nie wiem po co dzieli społeczeństwo. żeby przedstawić tych co stali na postbanderowskim majdanie jako bohaterów ? Zacznijcie pisać Obiektywnie o historii i podajcie to co piszecie do świadomości publicznej jak z podatków utrzymuje sie IPN i gromadzi wszystkie zbiory osobowe. Bo ścieme tylko oni mogą prowadzic mając tak wybrane źródła. Wiedza jaką dysponyją i opisują nie powinna być na sprzedaź a w formie elektronicznej dostępna na stronie IPN. Bo jak handlują pamięcią o moich przodkach to musze mieć z tego odsyp. Piepsz,,,,,ona Hydra. Niech sie sami zlustrują !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

byle kto 26.03.2021 23:21
Kronika pewnie udostępni IP to wytłumacze w razie wątpliwości, historykowi z IPN jakie mam wątpliwości. Bo myślenie nie jest zbrodnią . Czym nie grzeszą narodowi piewcy historii

Za Prawde 26.03.2021 19:21
Ogólnie niech IPN opisze region za I sowieta i kolaboracje Żydów i Ukraińców z nimi , i powrót tych ludzi za II sowieta w 44, Bo jak narazie jakieś domysły i bajki na podstawie niejasnych wspomnień.

Za Prawde 26.03.2021 18:59
Może niech IPN opisze jak w okresie przesiedleń ta współpraca wyglądała, że > nazwijmy to konspiracją polską < sprzedawało poukraińskie domy dzieląc sie z UPA kasą, Bo ten fakt też jest opisany w literaturze. Jaki cel miało Win w wysadzaniu razem z UPA torów kolejowych, żeby opóżniać wysiedlanie Ukraińców z Zakierzonia? Bo jakoś Ci ludzie nie figurują w walce z UPA, przeciwko Polakom. Tym bardziej nie mieli zamiaru przedostać sie za Bug żeby bronić Polaków bo w jego obwodzie leży wieś wyrżnięta przez UPA. Dziwne historie które forsuje IPN. Bo Ukraińcy liczyli pewnie na to ze w III wojnie dorżną Polaczków jak na Wołyniu, a jaki cel w tym widział Lewczuk hahahha, że akcje Burza II rozpocznie z Ukraińcami?. Osiągną cel stając sie posłem ?

Za Prawde 26.03.2021 15:57
Bo takie domysły, że go zwerbował Duda ukrainiec z UB zTomaszowa są naciągane, zwłaszcza jak w tym czasie Ukrainiec był kierownikiem UB Hrubieszów i pewnie UB Włodawa.

Za Prawde Miki 26.03.2021 15:48
Może niech IPN ustali od kiedy Leon Łapiński- Zenon był współpracownikiem i prowokatorem UB. Bo w akcji na Hrubieszów też brał udziałj jako dowódca SB- OUN. Jego koledzy od dawna współpracowali z UB. Mało tego po odsunięciu 1 po wojnie ukraińskej Milicji, wielu ukraińców pojawiło sie w UB i więziennictwie. Dziwne jest to, że jedyny współpracownik, który był klawiszem więziennym w UB > zazwyczaj w literaturze odznaczali sie brutalnością, samo IPN to podkreśla < mia> człowiek z AK, Kobieta z ulotkami skrajnie antypolskimi i pp. Władysław Stępak UB Lublin? Kolejna ściema literacka jaką wy teraz wymyślacie i nie macie podstaw do tego ? Samo IPN pisało o UPA w polskich mundurach co podawało sie za AK. Mając na uwadze współprace WiN-UPA, jak wspólnie wysadzali linie kolejowe żeby zapobiegać wysiedleniom Ukraińców na Ukraine, którzy tam nauczyli sie mordować Polaków w celu oczyszczenia terenu to ciekawe ilu z UPA wpisali i zalegalizowali jako Polaków i AK. Dziwna polityka i historia a inspirowana politycznie doprowadza do absurdów. I brawo IPN za neews w TYP Lublin na temat Kroniki. Widocznie zatargi jakieś hahahahah

errata 26.03.2021 16:11
< mia> redagowane ? - miało być > Miał nazwisko czysto polskie na - czuk . No i co robił człowiek z AK , UPA i UB w jednej chacie co ich zgarneło UB w tym dniu ?

Zdziwiony 23.03.2021 22:53
Ściema jak nic IPN , z MO np robić bandytów, a z bandytów z UPA zrobić represjonowanych , a co za tym idzie dodatki kombatanckie. Historie Polaków pisze UPA ? Że dochodzi do takich idiotyzmów , że ze zbrodniarzy robią represjonowanych przez PRL?

Zdziwiony 23.03.2021 20:29
Coś sisza nikt nie potwierdza ani zaprzecza. Trafiłem chyba w czuły punkt, a reszta zdezorjentowana

Zdziwiony 22.03.2021 20:33
Dziwją mnie tylko takie wnioski > https://ipn.gov.pl/represje/pdf_file/0007/97540/dziubinski_stefan.pdf Jaki on represjonowany w Polsce jak działał w UPA

zdziwiony 22.03.2021 20:35
Rząd polski płaci UPA za represje ? Czy to zapobiegawcza wizja IPN co zbiera wnioski ?

Zdziwiony 22.03.2021 22:07
Przewodniczący składu sędziowskiego KIRSCHKE Florian, oskarżyciel REICH Józef sami Polacy i zgłasza sie do IPN nwm o co ? Niech mu Ukraina samostiejna płaci za jego działalność w UPA albo Izrael za skład śedziowski hahahah Represjonowany

Paranoja i nie moja 22.03.2021 22:18
Kolejny represjonowany przez PRL https://ipn.gov.pl/represje/pdf_file/0011/99677/paszkucki_jaroslaw.pdf tym razem ma szczęście bo ma obrońce Polaka - HERSCHDÖRFER Leon i Też biedny ścigany był bo w UPA walczył za Polaków hahaha

Też płatnik na rząd i posłów 22.03.2021 20:23
Trzeba to Ukraińcom przyznać ze potrafili sie porozumieć i z Niemcami i z Sowietami, nie to co Polska jak Mikołajczyk walczył z resztą a w końcu porozumienie z > czerwonymi hahah< mu>nie obecne ZSL bo to już inna bajka < Jako> Zakierzonie hahah za linią Curzona ich wizja Ukrainy jak Bohorodyca, coś posłyszeli coś zmyślili i pomyśleli że ich< Nasz rząd na zachodzie kombinował tylko jak powrócić do władzi i może by sie z UPAńcami ułożyć. A Upańcy chętrni jak zaczeła sie akcja Wisła, bo wcześiej Końmi rozerwali posłańca z deklaracją współpracy i chyba z Bch a nie z AK był ten człowiek co i nim też zapomina historia. Komu zależy na promowaniu haniebnej współpracy WiN - UPA? Chyba postbanderowcom. Może jakiś redaktor to opisze o próbach dojścia do władzy rządu londyńskiego, FON itd. A Pan Sawa niech opisze coś o UPA a nie teksty pochwalne same.

wyborca 22.03.2021 08:58
Żaden polski rząd nie podjął rozmów w tej sprawie z Ukrainą, taka postawa nie buduje dobrych sąsiedzkich stosunków. Postawa rządu w sprawie Wołyniaków tchórzliwa wręcz haniebna

Wiesiek NN 22.03.2021 19:40
To nie jest haniebba postawa ale postawa uległości jak z żydami za Jedwabne. Chcą mieć zapore po miedzy Rosją. Bo widzisz z Lukaszenką co jest. Ale czy nie za dużym kosztem. Olewają Polaków a tworzą alternatywną wersje historii, zbywając tych poprzednich ochłapami za pozostawione majątki. Jak by to wielka Warszawianka i elita kulturalna Polski powiedziała> czyje sie jak by na mnie nas...ali, kolejne rządy od 89. Zbyś ludzi gufnianym procentem wartości ich mienia i jeszcze przedstawiać UPA jako bohaterów narodu polskiego hahaha

NN 21.03.2021 13:19
IPN nie robi nic w sprawie mordów upa. Czekają, aż poumierają ostatni świadkowie i będą towrzyć nową pisowską historie.

roman 21.03.2021 20:58
Łagodzenie banderyzmu w Polsce trwa w imię państwa buforowego .Szkoda tylko że kosztem okrutnie zamordowanych biednych nie wykształconych ludzi . W Polsce widzi się tylko Katyń -elita itd . Tylko oni pobierali żołd za walkę i śmierć .

Tadek 21.03.2021 09:40
Czesc komentujacych pewnie w inwentarzach lub katalogu ipn wpisana i dlatego taka nagonka na te instytucje? Polecam zapoznawanie sie. Najciekawsze to pseudonimy kontaktow operacyjnych, tw, itp. Lista na biezaco uzupelniana.

O Prawde 20.03.2021 22:42
A kto pamięta film o Odzdiale Bielskiego ? Hollywodska produkcja co o żydowskim oddziale partyzantki co w oczach Polaków był oddziałem zbrodniarzy . Dziwne że tak ochoczo nie występowali w obronie kraju do WP. Jest i teraz kilka wyznań co wiara im zabrania trzymania broni. A co do czego w akcie desperacji jak już po wszystkim > Wybucha powstanie w getcie hahahah. Kolejny sukces zasługujący na upamiętnienie przez Polaków. Tylko żal Lwowa, Wołynia , Ostrej Bramy i tych setek tyśięcy zapomnianych ofiar po studniach potopionych i zaoranych, Księgi parafialne z kościołami i ludzmi popalone to postbanderowcy mają pole do popisu w fałszowaniu liczby ofiar.

O prawde 20.03.2021 21:51
Za prawde o Przebrażu i za inne miejscowości, bo Kisielin nie był wyjątkiem. A Sahryń w porównaniu z Wołyniem nwm Ręse opadają co chce postbanderowska propaganda Ukrainy przeciwstawiać czystce wołyńskiej. Bo chyba nie Sachryń. Ja nawet miejscowości i grobów przodków nie odnajde bo ludzie co teraz tam mieszkają osiedli sie po wojnie. Wszystko spalone, cmentarze zaorane, Księgi kościelne popalone. A Upańcy teraz gdzebią w prawosławnych księgach i udowadniają idiotyzmy że po wisłe wszystko ukrainy hahahaha. Społeczność opuszczona przez II RP co jej wpoili ze są narodem. Teraz wymyślają bajki że Chmielnicki znalazł ikone Bohurodzicy i nazwał tak miejscowość hahahah. Bajki mity promowane przeż probanderowskich historyków a powielane min przez ten portal https://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/19499,w-ukrainskiej-bohorodycy Nigdy nie było Bohorodycy, Byli Lwowscy Orlęta. Może o tym pan Sawa napisze, Jak to Ukraina zakrywa Lwy na cmentarzu orląt. Może Pan Sawa napisze o polskim Lwowie ? hahaha A może jakiś redaktor Kroniki napisze o Lwowie i o Lwowskich Orlętach a nie o ściemie postbanderowskiej ?

O Prawde 22.03.2021 19:33
Może napisze o sotni z ukraińskiej Bohorodycy hahah jak to sami sie nazwali. Jakich zbrodni sie dopuszczali, w Obrowcu sąsiednim i ogólnie w okolicach. Ukraińska Bohorodyca co Chmielnicki obrazek znalazł nad Huczwą hahahah. Taki mit to tylko Ukrainiec mógł wymyśleć, a jakaś postbanderowska organizacja w Polsce rozpowszechniać. Czy niemieckie czy sowieckie przedwojenne mapy nie nadmieniają nic o Bohorodycy a pan Sawa dobrze o tym wie jako historyk, a ze jakiś niepiśmienny kiedyś podał w aktach prawosławnych ze Bohjorodyca to żaden dowód bo Batiuszka nie musi znać miejscowości

Zawisza jasny 20.03.2021 14:35
W krwi tapla się, ten co na zlecenie polityczne tworzy odpowiednią historię. Chcą zrobić czarno białą, najprostsza wizja historyka, nie zbyt inteligentnego. Niech upamiętniają tych, co nie rabowali i nie latali po regionie jako gangsterzy. Bo do przesady z tym poszukiwaniem wyklętych jak byle kto pobił funkcjonariusza MO to traktują jako wyklęty hahahah

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama