Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:38
Reklama

Koronawirus w szkołach i przedszkolach. Gdzie uczą hybrydowo, a gdzie zdalnie?

Od dzisiaj szkoły ponadpodstawowe w Zamościu uczą na odległość, bo miasto znalazło się w czerwonej strefie. Szkoły średnie w pozostałych powiatach powinny przejść na nauczanie hybrydowe, ale niektóre, z powodu zakażeń koronawirusem, także prowadzą lekcje zdalnie. Zgodnie z wytycznymi rządu, stacjonarnie powinny pracować podstawówki i przedszkola. Nie wszystkie mogą, bo pojawiły się w nich przypadki zakażeń SARS-CoV-2.
Koronawirus w szkołach i przedszkolach. Gdzie uczą hybrydowo, a gdzie zdalnie?
Autor: Fot. pixabay.com

Z informacji, jakie otrzymaliśmy w zamojskiej delegaturze Kuratorium Oświaty wynika, że na zdalne nauczanie w całości do 23 października przeszło I LO im. Staszica w Hrubieszowie, w którym stwierdzono ognisko koronawirusa (pisaliśmy o tym TUTAJ). Zakażonych jest tam dwóch uczniów, 4 nauczycieli oraz pracownik obsługi. Na odległość uczy także do piątku Szkoła Podstawowa w Podhorcach (pow. tomaszowski), ale nie z powodu COVID-19. Po prostu wielu nauczycieli i uczniów było nieobecnych przez infekcje grypopodobne.

Koronawirus został potwierdzony u 2 uczniów I LO im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, więc cała szkoła przeszła na nauczanie zdalne. Podobnie jest z SP nr 3 w Hrubieszowie, tutaj koronawirus został potwierdzony u nauczyciela i pracownika obsługi. Do poniedziałku (19  października) zawieszone zostały zajęcia w przedszkolu w Bodaczowie. 

Do piątku na zdalnym nauczaniu są dwie szkoły Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bełżcu, gdzie zakażenie potwierdzono u nauczyciela. Uczniowie nie są jednak na kwarantannie, ale objęto ich nadzorem epidemiologicznym.

Hybrydowo lekcje odbywać się mają do 30 października dla 50 uczniów SP w Werbkowicach (zakażony jest nauczyciel), Zespole Szkół i Przedszkola w Bełżcu (do 23 października, jeden oddział z powodu zakażenia nauczyciela) i SP nr 3 w Zamościu (jedna klasa, do 22 października z powodu zakażenia ucznia). Z domów do piątku uczą się również cztery klasy SP nr 1 w Tomaszowie Lubelskim (zakażony nauczyciel). Do przedszkola mają nie chodzić do czwartku dzieci z jednego z oddziałów przedszkola w Krasnobrodzie. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Uczeń 21.10.2020 22:26
A zamojski elektryk prawie nie prowadzi lekcji ,podczas 8 lekcji na planie dobrze jak chociaż jeden nauczyciel coś poprowadzi,reszta tylko sprawdza obecność,zapisuje temat i po lekcji. Może ktoś się tym zainteresuje ,bo nawet maturalne klasy zostały zostawione same sobie.

Zamojścianka 21.10.2020 15:16
Sp 9 w Zamościu trzy klasy na zdalnym

m. 20.10.2020 11:18
"Do piątku na zdalnym nauczaniu są dwie szkoły Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bełżcu"... dwie klasy, nie dwie szkoły...

nauczyciel 19.10.2020 20:41
Przedszkole w Bełżcu, póki co pracowało i pracuje normalnie, u nikogo z personelu nie stwierdzono zakażenia, informacje są nieprawdziwe, proszę nie wprowadzać w błąd czytelników, a przede wszystkim nie niepokoić Rodziców

m. 19.10.2020 20:33
"Do poniedziałku (19 października) nie pracowało przedszkole w Bełżcu, gdzie zakażona jest pani dyrektor." Skąd takie informacje?! To nieprawda. W Bełżeckim Zespole Szkolno-Przedszkolnym oddziały przedszkolne funkcjonują i funkcjonowały normalnie. Proponuję weryfikować publikowane informacje - najlepiej u źródła. Chyba na tym polega rzetelność zawodowa? Pozdrawiam.

redakcja 20.10.2020 04:51
Tak jak napisaliśmy w pierwszym zdaniu, opieramy się na informacjach przekazanych przez kuratorium, które z kolei otrzymuje informacje od źródeł. Jeżeli zaszła pomyłka, to na tym etapie. Przy takiej liczbie danych nie jest trudno popełnić błąd. My sami nie jesteśmy w stanie każdego dnia sprawdzać sytuacji w każdej szkole i każdym przedszkolu w każdej miejscowości. Natomiast dziękujemy za prostowanie informacji. Takie sygnały są dla nas bardzo cenne. Możemy wówczas informacje weryfikować i nanosić poprawki. Tak też stało się w tym konkretnym przypadku. 

Nigg 19.10.2020 14:09
Trochę nieaktualne macie informacje. Uczniów w Staszicu jest dużo więcej chorych. Teraz jest doszła sp nr 3 zdalnie

mieszkaniec 20.10.2020 14:16
ktore sp3 masz na mysli, na Orzeszkowej?, cos sciemniasz, przed chwilą widzialem jak dzieci wracaly ze szkoły z plecakami

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: LisaData dodania komentarza: 04.07.2022, 14:12Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Hej POMedia. Liczba wyjebali z Newsweeka. Co wy na to szczujnio ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 14:11Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?
Reklama
Reklama