Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 09:31
Reklama

Koronawirus w szkołach i przedszkolach. Gdzie uczą hybrydowo, a gdzie zdalnie?

Od dzisiaj szkoły ponadpodstawowe w Zamościu uczą na odległość, bo miasto znalazło się w czerwonej strefie. Szkoły średnie w pozostałych powiatach powinny przejść na nauczanie hybrydowe, ale niektóre, z powodu zakażeń koronawirusem, także prowadzą lekcje zdalnie. Zgodnie z wytycznymi rządu, stacjonarnie powinny pracować podstawówki i przedszkola. Nie wszystkie mogą, bo pojawiły się w nich przypadki zakażeń SARS-CoV-2.
Koronawirus w szkołach i przedszkolach. Gdzie uczą hybrydowo, a gdzie zdalnie?
Autor: Fot. pixabay.com

Z informacji, jakie otrzymaliśmy w zamojskiej delegaturze Kuratorium Oświaty wynika, że na zdalne nauczanie w całości do 23 października przeszło I LO im. Staszica w Hrubieszowie, w którym stwierdzono ognisko koronawirusa (pisaliśmy o tym TUTAJ). Zakażonych jest tam dwóch uczniów, 4 nauczycieli oraz pracownik obsługi. Na odległość uczy także do piątku Szkoła Podstawowa w Podhorcach (pow. tomaszowski), ale nie z powodu COVID-19. Po prostu wielu nauczycieli i uczniów było nieobecnych przez infekcje grypopodobne.

Koronawirus został potwierdzony u 2 uczniów I LO im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, więc cała szkoła przeszła na nauczanie zdalne. Podobnie jest z SP nr 3 w Hrubieszowie, tutaj koronawirus został potwierdzony u nauczyciela i pracownika obsługi. Do poniedziałku (19  października) zawieszone zostały zajęcia w przedszkolu w Bodaczowie. 

Do piątku na zdalnym nauczaniu są dwie szkoły Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bełżcu, gdzie zakażenie potwierdzono u nauczyciela. Uczniowie nie są jednak na kwarantannie, ale objęto ich nadzorem epidemiologicznym.

Hybrydowo lekcje odbywać się mają do 30 października dla 50 uczniów SP w Werbkowicach (zakażony jest nauczyciel), Zespole Szkół i Przedszkola w Bełżcu (do 23 października, jeden oddział z powodu zakażenia nauczyciela) i SP nr 3 w Zamościu (jedna klasa, do 22 października z powodu zakażenia ucznia). Z domów do piątku uczą się również cztery klasy SP nr 1 w Tomaszowie Lubelskim (zakażony nauczyciel). Do przedszkola mają nie chodzić do czwartku dzieci z jednego z oddziałów przedszkola w Krasnobrodzie. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Uczeń 21.10.2020 22:26
A zamojski elektryk prawie nie prowadzi lekcji ,podczas 8 lekcji na planie dobrze jak chociaż jeden nauczyciel coś poprowadzi,reszta tylko sprawdza obecność,zapisuje temat i po lekcji. Może ktoś się tym zainteresuje ,bo nawet maturalne klasy zostały zostawione same sobie.

Zamojścianka 21.10.2020 15:16
Sp 9 w Zamościu trzy klasy na zdalnym

m. 20.10.2020 11:18
"Do piątku na zdalnym nauczaniu są dwie szkoły Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bełżcu"... dwie klasy, nie dwie szkoły...

nauczyciel 19.10.2020 20:41
Przedszkole w Bełżcu, póki co pracowało i pracuje normalnie, u nikogo z personelu nie stwierdzono zakażenia, informacje są nieprawdziwe, proszę nie wprowadzać w błąd czytelników, a przede wszystkim nie niepokoić Rodziców

m. 19.10.2020 20:33
"Do poniedziałku (19 października) nie pracowało przedszkole w Bełżcu, gdzie zakażona jest pani dyrektor." Skąd takie informacje?! To nieprawda. W Bełżeckim Zespole Szkolno-Przedszkolnym oddziały przedszkolne funkcjonują i funkcjonowały normalnie. Proponuję weryfikować publikowane informacje - najlepiej u źródła. Chyba na tym polega rzetelność zawodowa? Pozdrawiam.

redakcja 20.10.2020 04:51
Tak jak napisaliśmy w pierwszym zdaniu, opieramy się na informacjach przekazanych przez kuratorium, które z kolei otrzymuje informacje od źródeł. Jeżeli zaszła pomyłka, to na tym etapie. Przy takiej liczbie danych nie jest trudno popełnić błąd. My sami nie jesteśmy w stanie każdego dnia sprawdzać sytuacji w każdej szkole i każdym przedszkolu w każdej miejscowości. Natomiast dziękujemy za prostowanie informacji. Takie sygnały są dla nas bardzo cenne. Możemy wówczas informacje weryfikować i nanosić poprawki. Tak też stało się w tym konkretnym przypadku. 

Nigg 19.10.2020 14:09
Trochę nieaktualne macie informacje. Uczniów w Staszicu jest dużo więcej chorych. Teraz jest doszła sp nr 3 zdalnie

mieszkaniec 20.10.2020 14:16
ktore sp3 masz na mysli, na Orzeszkowej?, cos sciemniasz, przed chwilą widzialem jak dzieci wracaly ze szkoły z plecakami

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: pasypasyTreść komentarza: "Pasy malowane w technologii cienkowarstwowej szybciej się zużywają, a co za tym idzie częściej trzeba je odnawiać." To po co stosować taką technologię? Nie można pomalować grubiej? Na Piłsudskiego już widziałem jakieś powycierane oznaczenia a dopiero co skończyli malować...Data dodania komentarza: 07.07.2022, 08:43Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama