Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 maja 2024 12:25
Reklama Baner A1 BUDBRAM
Reklama

Policjanci i dzieci razem trenowali jak przywracać czynność serca

Policjanci z zamojskiej komendy wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Lipsku wzięli udział w biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Obchodząc w ten sposób Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca przez pół godziny prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Celem inicjatywy było popularyzowanie wiedzy oraz szlifowanie umiejętności praktycznych udzielania pomocy osobom poszkodowanym.
  • Źródło: KMP Zamość
Policjanci i dzieci razem trenowali jak przywracać czynność serca

Autor: Fot. KMP Zamość

Co roku, 16 października – w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca tysiące osób podejmuje próbę bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. W akcję zaangażowali się również uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipsku i zaprosili do udziału w niej m.in. policjantów z zamojskiej komendy. Wczoraj równo o godzinie 12.00 przez pół godziny cała społeczność szkolna wspólnie z mundurowymi, przedstawicielami służby zdrowia oraz druhami z OSP w Lipsku, na fantomach wykonywała resuscytację krążeniowo – oddechową.

Przed przystąpieniem do zadania praktycznego uczniowie uczestniczyli w pokazie prawidłowej resuscytacji, zapoznali się również z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz z podstawowymi czynnościami ratującymi życie. Aby uczniowie przełamali obawy co do swoich umiejętności potrzebne były również ćwiczenia praktyczne na fantomach. Taką możliwość dała im próba bicia rekordu z prowadzenia resuscytacji.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca to święto obchodzone od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego podstawowym celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Uświadomienie, że szybkie podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez świadków zdarzenia może uratować życie osobie poszkodowanej.

Oswajanie dzieci, od najmłodszych już lat, z zasadami udzielania pierwszej pomocy kształtuje w nich właściwe nawyki i powoduje, że pomoc poszkodowanym staje się dla nich czymś naturalnym.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy Lege Artis
ReklamaBnaer reklamowy firmy Kronika Tygodnia
ReklamaBaner reklamowy b - dodatek
ReklamaBaner B1
Reklama
Reklama
Reklama