Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 2 maja 2024 13:41
Reklama
Reklama

Radiowa Trójka wraca do korzeni. Będzie w Tomaszowie Lubelskim

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili prawie 30 miast i miasteczek w kraju. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają jego specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.
Radiowa Trójka wraca do korzeni. Będzie w Tomaszowie Lubelskim

Tak będzie również w piątek 20 września w Tomaszowie Lubelskim. Tego dnia na antenie Trójki nie zabraknie ciekawostek o atrakcjach turystycznych, lokalnej kuchni i zwyczajach tego urokliwego miasta położonego w sercu pięknego Roztocza, jak i okolicy.

– Od setek lat, tu w Tomaszowie,  przeplatały się różne kultury i interesy – ponieważ przez Tomaszów wiódł jeden z najważniejszych szlaków handlowych. Do dziś można tu oglądać cerkiew z XIX wieku usytuowaną tuż obok starszego, o 300 lat, drewnianego kościoła. A w centrum miasta stoi ponad stuletni drewniany budynek herbaciarni – mówi Monika Suszek, która zwiedzi urokliwe miasto i okolice na dwóch kółkach. – Rowerem dotrzemy do tych zakątków Roztocza, do których nie da się dojechać samochodem. Sprawdzimy co szumi na Tanwią, przyjrzymy się skamienielinom drzewnym. Odwiedzimy jeden z najstarszych ośrodków zachowawczych konika polskiego – symbolu Roztoczańskiego Parku Narodowego. Sprawdzimy też, dlaczego konik polski nazywany jest najbardziej charakterną końską rasą – dodaje dziennikarka Trójki.

W jej reporterskich materiałach nie zabraknie również opowieści o muzyce Kresów. – Sprawdzimy na czym grywano i jak śpiewano na pograniczu. Poznamy technikę śpiewu, którą może opanować każdy, bez względu na zdolności muzyczne. A skoro mowa o muzyce – na koniec posłuchamy jak się gra na… pile. Mój gość – wicemistrz świata w grze na pile – przekonuje, że technika podobna jest do gry na skrzypcach – dodaje Monika Suszek.

Jej relacje zostaną wyemitowane w piątek 20 września w porannym i popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki” oraz w audycji „LP Trójka”.

Akcja „Trójka wraca do korzeni” odwiedzi jesienią br. kolejne ciekawe miejsca w Polsce.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy Lege Artis
ReklamaBnaer reklamowy firmy Kronika Tygodnia
ReklamaBaner reklamowy b - dodatek
ReklamaBaner B1
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ślub kościelny to parodiaTreść komentarza: Zachodzą w ciążę ,a rodzice szybko ślub kościelny bo jak to będzie wyglądać moje dziecko i tak na siłę dzieci chcą ze sobą połączyć tym ślubem kościelnym masakraData dodania komentarza: 02.05.2024, 11:38Źródło komentarza: Rośnie liczba rozwodów kościelnych w Polsce. Jesteśmy europejskim rekordzistąAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: bolszewik, cośjak GertychData dodania komentarza: 02.05.2024, 11:12Źródło komentarza: Zamość: Od maseczki do czynnej napaści na funkcjonariuszy. Sąd wydał wyrok w głośnej sprawie z czasów pandemiiAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: pieprzysz towarzyszuData dodania komentarza: 02.05.2024, 11:12Źródło komentarza: Zamość: Od maseczki do czynnej napaści na funkcjonariuszy. Sąd wydał wyrok w głośnej sprawie z czasów pandemiiAutor komentarza: MyśliwyTreść komentarza: Cały wprost wyssane z palca dane byle temat był ,Data dodania komentarza: 02.05.2024, 10:24Źródło komentarza: Łowy na grubą zwierzynę pachną grubymi pieniędzmi. Zostawiają je zagraniczni myśliwiAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Ja też. I od razu wnioskuję, żeby pan sędzia dostał premię i awans za skuteczną walkę z patologią.Data dodania komentarza: 02.05.2024, 10:07Źródło komentarza: Zamość: Od maseczki do czynnej napaści na funkcjonariuszy. Sąd wydał wyrok w głośnej sprawie z czasów pandemiiAutor komentarza: kkkTreść komentarza: Nazwisko sędziego poproszęData dodania komentarza: 02.05.2024, 08:29Źródło komentarza: Zamość: Od maseczki do czynnej napaści na funkcjonariuszy. Sąd wydał wyrok w głośnej sprawie z czasów pandemii
Reklama
Reklama