Zamość: Specjalna akcja policji. By piesi byli bezpieczni

  • 13.01.2018, 17:31 (aktualizacja 13.01.2018 17:45)
  • ak
Zamość: Specjalna akcja policji. By piesi byli bezpieczni Fot. policja.pl
W ostatnim czasie w Zamościu i powiecie zamojskim doszło do kilku wypadków z udziałem pieszych. Tych zdarzeń można byłoby uniknąć, gdyby użytkownicy dróg zachowywali większą ostrożnością. W ostatni czwartek policjanci przeprowadzili akcję, w czasie której sprawdzali, jak do przepisów ruchu drogowego stosują się i zmotoryzowani, i piesi. Posypały się mandaty. Dla jednych i drugich.

Policjanci obserwowali m.in. przejścia dla pieszych. Sprawdzali, czy kierowcy zachowują ostrożność względem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. – Nie tylko kierujący znaleźli się pod czujnym okiem mundurowych. Drogówka kontrolowała również zachowanie osób pieszych, sprawdzając czy swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Niestety, nie obyło się bez mandatów. Podczas czwartkowych działań mundurowi stwierdzili w sumie 85 wykroczeń związanych z naruszeniem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Stosowali różne formy środków karnych, dominowały mandaty – nałożono ich 71, ale były również wnioski do sądu i pouczenia. Dokładnie 35 wykroczeń popełnili piesi. Kierowcy byli karani m.in. za to, że nie zwalniali przed pasami albo nie udzielali pierwszeństwa osobom, które już na przejście weszły.

Tego jednego dnia policjanci przyłapali też dwóch kierowców na „podwójnym gazie”. Zatrzymali też amatora szybkiej jazdy, który w Kolonii Horyszów w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Był to już dziewiąty przypadek w tym roku, gdy z takiego właśnie powodu kierowca tracił prawo jazdy.

– W styczniu bieżącego roku po drogach powiatu zamojskiego najszybciej jeździli, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, młodzi kierowcy, w wieku dwudziestu paru lat. Najmłodszy pirat drogowy miał 18 lat. Tylko dwoje kierowców jeżdżących z prędkością powyżej 50 km/h to pięćdziesięciolatkowie z Zamościa oraz gminy Zwierzyniec, wśród nich jest jedna kobieta – podsumowuje Krukowska-Bubiło.

Na poniedziałek (15 stycznia) zamojska drogówka zapowiada kolejną akcję. Tym razem ma być ona wymierzona właśnie w piratów drogowych.

CZYTAJ TAKŻE: WYPADEK NA UL. HRUBIESZOWSKIEJ. UCIERPIAŁ 19-LETNI PIESZY

CZYTAJ TAKŻE: WYPADEK NA UL. PARTYZANTÓW. SAMOCHÓD POTRĄCIŁ 60-LATKA NA PASACH

CZYTAJ TAKŻE: WYPADEK W BODACZOWIE. PIESZY POD KOŁAMI SAMOCHODU

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
krzysiek
krzysiek 13.01.2018, 21:07
Buraków na przejściach nie brakuje a zwłaszcza tych w podeszłym wieku albo idziesz albo stoisz przejście to nie jest miejsce do pokazywania swej wyższości nad autem i nie chodzi tu o osoby niepełnosprawne
Kiero
Kiero 13.01.2018, 19:43
Fakt ,faktem że w Zamościu piesi chodzą jak święte krowy !

Pozostałe