Hrubieszów: Maria Winiarska skończyła 100 lat (ZDJĘCIA)

  • 09.01.2018, 08:03
  • ak
Hrubieszów: Maria Winiarska skończyła 100 lat (ZDJĘCIA) Fot. UM Hrubieszów
Maria Winiarska, jedna z najstarszych mieszkanek Hrubieszowa skończyła niedawno 100 lat. Z okazji urodzin przyjęła mnóstwo serdecznych życzeń od wielu gości. Odwiedzili ją nie tylko najbliżsi, ale również władze miasta.

Dostojna jubilatka urodziła się 1 stycznia 1918 roku. Jej rodzice Anna i Grzegorz Kornylukowie mieszkali wówczas przy ul. Dwernickiego w Hrubieszowie. Pani Maria po ukończeniu szkoły podstawowej uczyła się krawiectwa. Wyszła za mąż za mąż za Edwarda Winiarskiego zamieszkała z nim przy ul. Cichej. Mąż hrubieszowianki prowadził zakład masarski i mały sklep wędliniarski, a wspólnie uprawiali także kawałek ziemi. 

Pani Maria urodziła dwie córki, doczekała się również 4 wnuków i 9 prawnuków. Jedna z córek Danuta Piwkowska opiekuje się teraz jubilatką, zaś druga - Krystyna Siwiło mieszka w Lublinie. 

Maria Winiarska, mimo sędziwego wieku Maria Winiarska ma się bardzo dobrze, tryska humorem i dobrym samopoczuciem. Pytana o receptę na długowieczność odpowiada, że przez wiele lat jeździła rowerem, a dla poprawienia krążenia lubi wypić lampkę czerwonego wina. 

Z okazji urodzin sędziwą mieszkankę Hrubieszowa odwiedzili m.in. burmistrz Tomasz Zając, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bożena Borna-Musiej i kierownik oddziału KRUS Elżbieta Symczuk.

Burmistrz wręczył pani Marii list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego, a przedstawicielka KRUS dokumenty, potwierdzające przyznanie specjalnej emerytury. Oprócz gratulacji i życzeń kolejnych lat w zdrowiu i otoczeniu najbliższych, jubilatka otrzymała bukiet kwiatów i kosz słodyczy, a od członków rodziny 100 pięknych róż.
 

CZYTAJ TAKŻE: Marianna Słupska z Podhorzec skończyła 100 lat 

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe