Nie dajcie się okraść podczas przedświątecznych zakupów - radzi policja

  • 12.04.2017, 14:00
  • ak
Nie dajcie się okraść podczas przedświątecznych zakupów - radzi policja freeimages.com
Kieszonkowcy nie śpią. I wykorzystują każdą okazję, aby się wzbogacić, np. gorączkę przedświątecznych zakupów. Policjanci radzą, jak się zachować, aby nie paść ofiarą złodzieja przed Wielkanocą.

Ofiarą kieszonkowców można paść np. w centrach handlowych i na targowiskach. Starajmy się więc w miarę możliwości unikać szczególnie zatłoczonych miejsc, jednocześnie zwracając uwagę, czy nie znaleźliśmy się w tzw. sztucznym tłoku, gdy najłatwiej o utratę portfela.

Pamiętajmy, by podczas płacenia za zakupy, nie pokazywać większej ilości gotówki. Dbajmy o to, by torebka znajdowała się zawsze z przodu, w zasięgu naszego wzroku, natomiast portfel był schowany w głębiej położonej przedniej kieszeni.

– Cennych przedmiotów i dokumentów nie zostawiajmy w okryciach wierzchnich, które wiosną chętniej zdejmujemy i niejednokrotnie umieszczamy np. w sklepowym wózku, od którego oddalamy się podczas zakupów. Złodzieje chętnie wykorzystują takie sytuacje – podkreślają policjanci.

Wzmożoną uwagę i podobne zasady ostrożności zachować należy także w środkach komunikacji publicznej, ale również na parkingach w okolicach centrów handlowych. Bezwzględnie należy pamiętać o domykaniu szyb w autach i niepozostawianiu wewnątrz rzeczy, które mogą skusić potencjalnego złodzieja.

Przed świętami wiele firm oferuje „szybkie pożyczki gotówkowe” na świąteczne zakupy. Decydując się na taki zastrzyk gotówki, należy koniecznie sprawdzić czy pożyczkodawca jest uczciwy, dokładnie przeanalizować umowę, oprocentowanie, terminy spłat, by uniknąć późniejszych kłopotów.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe