Pow. zamojski: Stracił tyle, ile chciał zarobić

  • 08.04.2022, 13:31
  • wd
Pow. zamojski: Stracił tyle, ile chciał zarobić Fot. Pixabay
30-latek sprzedawał w Internecie konsolę muzyczną. Wystawił przedmiot za 500 zł. Nabywca się znalazł, ale okazał się być oszustem. Wysłał sprzedającemu link, ten kliknął w niego i wykonał polecenia. Potem zorientował się, że z jego konta „zniknęło” dokładnie tyle, ile miał zarobić.

Poszkodowany to 30-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego. Na portalu ogłoszeniowym zmieścił ofertę sprzedaży konsoli muzycznej. Zaledwie po 10 minutach od wystawienia oferty otrzymał propozycję zakupu. Z osobą zainteresowaną doszedł do porozumienia, co do ceny produktu. Miał na konsoli zarobić 500 zł. Ale nie zarobił, za to dokładnie tyle stracił. Dostał bowiem link służący rzekomo do odebrania pieniędzy za towar, kliknął w niego, potwierdził, że nie jest robotem, podał swoje dane do logowania na rachunek łącznie z hasłem, loginy itd. Słowem wszystko, czego nie powinien był robić. Dopiero wieczorem po zalogowaniu się na swoje konto zobaczył, że na rachunku nic nie przybyło. Brakowało za to 500 zł.

– Natychmiast zadzwonił na infolinię banku i opowiedział całą sytuację. Dowiedział się, że prawdopodobnie został oszukany. Nieuprawniona osoba wypłaciła z jego konta pieniądze w jednym z bankomatów na terenie Warszawy. 30-latek zablokował dostęp do aplikacji bankowej i złożył zawiadomienie o popełnionym na jego szkodę przestępstwie oszustwa – informuje starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy zamojskiej komendy policji.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe