Pow. zamojski: Trafił do aresztu za znęcanie się nad rodzicami

  • 06.04.2022, 21:26
  • Źródło: KMP Zamość, st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło
Pow. zamojski: Trafił do aresztu za znęcanie się nad rodzicami Fot. Pixabay
Na 3 miesiące do aresztu trafił 29-latek, który stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swoich rodziców. Policjanci zatrzymali go po kolejnej awanturze domowej, kiedy z pięściami ruszył na ojca. Używanie przemocy wobec osób najbliższych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

W niedzielę 3 kwietnia mieszkanka powiatu zamojskiego zadzwoniła na numer alarmowy, prosząc o pomoc. Poinformowała, że jej syn wrócił do domu nietrzeźwy i wszczął awanturę. Popchnął ojca, a kiedy ten upadł na podłogę, bił go pięściami po całym ciele. Rozżalona kobieta w rozmowie z policjantami powiedziała, że krzyki, wyzwiska, groźby pozbawienia życia oraz szarpanie za ubranie zdarzały się w domu od dłuższego czasu. Podczas jednej z kolejnych awantur pijany syn zaatakował ojca, wtedy kobieta postanowiła poprosić o pomoc mundurowych. Na szczęście zaatakowany przez syna pokrzywdzony nie wymagał hospitalizacji, doznał jedynie niegroźnych dla jego życia potłuczeń.

Agresywny i nietrzeźwy 29-latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad rodzicami. Zamojski sąd po analizie akt postępowania, chroniąc życie rodziców 29-latka, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Używanie przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej wobec osób najbliższych jest zabronione. Jeśli ktoś łamie ten zakaz musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. Zgodnie z kodeksem karnym znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

 

Źródło: KMP Zamość, st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe