Koniec z maseczkami. Jest decyzja. Kiedy można zdjąć?

  • 24.03.2022, 10:00 (aktualizacja 24.03.2022, 10:36)
  • News4Media
Koniec z maseczkami. Jest decyzja. Kiedy można zdjąć? iStock
Minister Zdrowia ogłosił luzowanie obostrzeń covidowych. Oznacza to, że zdejmiemy maseczki. Adam Niedzielski podał datę.

Już od tygodnia było wiadomo, że rząd planuje zluzować obostrzenia i tym samym pozwoli na zdjęcie maseczek. Obecnie są one wymagane np. w komunikacji publicznej, urzędach i sklepach. We wtorek rząd zdecydował o zmianie obowiązującego w Polsce, stanu epidemii na stan zagrożenia epidemią. To także oznaczało, że nadchodzą zmiany.

W środę wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska poinformował, że decyzja zostanie ogłoszona w czwartek na konferencji prasowej. Zaznaczmy jednak, że część lekarzy mówi, iż na zdjęcie masek jest za wcześnie. Że wirus nie zniknął, a pandemia tylko przygasła. Mimo to, w czwartek minister zdrowia, Adam Niedzielski ogłosił decyzję.

„Dziś mamy 8994 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Wczoraj średnia liczba spadła poniżej 10 tysięcy, a biorąc pod uwagę ten dzisiejszy wynik, to średnia dzienna liczona w tygodniach spadła nawet poniżej 9 tysięcy” - przemawiał Niedzielski i dodał, że ani napływ uchodźców, ani powrót dzieci do szkół nie przyczyniły się do rozwoju pandemii.

Maseczkę zdjąć – data

„Podjąłem decyzję o tym, żeby od 28 marca wprowadzić dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to jest zniesienie obowiązku noszenia maseczek” - podał minister i dodał, że obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie obowiązywał w podmiotach leczniczych.

Druga zmiana to (też od 28 marca ) znika nakaz izolacji domowej i kwarantanny. „Od poniedziałku znosimy izolację domową, kwarantannę dla współdomowników i kwarantannę graniczną” - powiedział minister.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!! 24.03.2022, 13:15
Dobroczyńca!!! I tak nie zapomnimy
???
??? 28.03.2022, 13:51
o co ci pedziu chodzi ?
Polka
Polka 30.03.2022, 13:49
O to, że zmuszano nas do czegoś, do czego nie było prawnego przymusu! Jestem kobietą z tytułem naukowym, gdyby coś ...
Wyborca
Wyborca 30.03.2022, 15:12
Ale mądra to chyba nie jesteś

Pozostałe