Biłgoraj: Więcej dla starosty i radnych

  • 11.01.2022, 08:42
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Więcej dla starosty i radnych
Na stypendia dla uzdolnionych uczniów Andrzej Szarlip co miesiąc będzie przekazywał ze swoich poborów ok. 2 tys. zł brutto.

Na ostatniej sesji radni powiatu biłgorajskiego podnieśli wynagrodzenie swojemu staroście. Andrzej Szarlip zarabia obecnie 18 tys. zł brutto, ale zadeklarował, że z części poborów ufunduje stypendia dla uzdolnionych uczniów. Sobie radni podnieśli diety. I to drugi raz w ciągu dwóch miesięcy.

Na początku listopada weszła w życie znowelizowana ustawa, zgodnie z którą znacząco wzrosły wynagrodzenia m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz diety radnych. Na grudniowej sesji radni powiatu biłgorajskiego podnieśli pobory staroście Andrzejowi Szarlipowi, który do tej pory zarabiał 10 524 zł brutto.

Czytaj także: Wyższa pensja dla starosty Anety Karpiuk

Minimalne wynagrodzenie (bez dodatku stażowego) przewidywało 14 435,20 zł, a maksymalne – 18 044 zł brutto.

Starosta filantrop

Radni wypośrodkowali wyżej wymienione wynagrodzenia i uchwalili, że starosta zarabiał będzie (z wyrównaniem od 1 sierpnia) 16 315,00 zł brutto, a to oznacza, że jego miesięczne pobory (wraz z dodatkiem stażowym) wyniosą 18 025 zł. To kwota stanowiąca 90,41 proc. maksymalnego wynagrodzenia (radni mogli przyznać staroście od 80 do 100 proc.).

– Chcę podziękować radnym za jednogłośne podjęcie uchwały – powiedział starosta. – Jest to racjonalne podejście, bo nie jest to maksymalna kwota przewidziana przez ustawodawcę. Powiat to samorząd wyższego szczebla, a więc wypośrodkowanie i wyważenie tej kwoty jest racjonalnym podejściem.

To nie koniec, bo Andrzej Szarlip zadeklarował, że różnicę między przyznanym mu wynagrodzeniem (16 315 zł) a wynagrodzeniem minimalnym (14 435,20 zł), a więc prawie 2 tys. zł brutto, będzie od stycznia przekazywał – za pośrednictwem Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej – na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, która osiąga sukcesy w nauce historii XX w. i historii lokalnej, w tym historii Ziemi Biłgorajskiej.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
:)
:) 11.01.2022, 14:24
Starosto proszę pamiętać o wyrównaniu, które dostaniesz od sierpnia - czyli nie zapomnij przekazać na stypendia dodatkowych 10 tys. zł.

Pozostałe