Zamość: Bezcenna kuzynka. Pomogła uratować pieniądze

  • 08.12.2021, 13:19
  • ak
Zamość: Bezcenna kuzynka. Pomogła uratować pieniądze Fot. pixabay.com
Gdyby nie kuzynka, 28-latka z Zamościa byłaby uboższa o 21 tys. zł. Na szczęście w porę się opamiętała i nie oddała pieniędzy oszustom.

Kobieta odebrała telefon od mężczyzny, który powiedział, że ktoś na jej konto wziął pożyczkę. Zamościanka nie uwierzyła i rozłączyła się. Ale za moment telefon znów zadzwonił. Tym razem 28-latka rozmawiała z człowiekiem podającym się za policjanta. Nakazał udać się do banku, wypłacić wszystkie pieniądze, a później pójść z nimi do wpłatomatu. Ostrzegł, że jeśli kobieta tego nie zrobi, to straci wszystkie oszczędności.

Na szczęście 28-latka zabrała ze sobą kuzynkę, która od początku nie wierzyła w te opowieści. Próbowała przekonać krewną, że to oszustwo, ale ta nie słuchała argumentów. Kobieta sama więc zadzwoniła po policję. Kryminalni byli na miejscu za moment. Długo przekonywali 28-latkę, by nie podejmowała pochopnych decyzji. W końcu im zaufała. Dzięki temu i interwencji swojej kuzynki nie straciła oszczędności.  

– Należy pamiętać, że policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach, nie wypytuje o zgromadzone na koncie oszczędności, nie prosi też o wypłatę pieniędzy z rachunku. Gdy „dziwna” rozmowa telefoniczna wzbudza podejrzenia, nie zwlekając należy zatelefonować na numer alarmowy 112 – podpowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe