Napadli 21-latka gdy spał, pobili, zdemolowali mieszkanie i uciekli

  • 16.11.2021, 12:41
  • ak
Napadli 21-latka gdy spał, pobili, zdemolowali mieszkanie i uciekli Fot. policja.pl
Do 5 lat więzienia grozi trzem mężczyznom podejrzanym o pobicie i napaść na 21-latka z gminy Zwierzyniec. Napastnicy wdarli się dojego domu, gdy spał. Pobili mężczyznę, zdemolowali mieszkanie i uciekli. Wszyscy zostali już zatrzymani.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 listopada późnym wieczorem.

– Ze zgłoszenia wynikało, że do domu pokrzywdzonego wtargnęło kilku mężczyzn. 21-latek w tym czasie spał, ze snu wyrwały go krzyki, po chwili poczuł uderzenia. Sprawcy bili go pięściami i kopali po całym ciele. Po ataku i zdemolowaniu pokoju, w którym przebywał pokrzywdzony – napastnicy uciekli – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

21-latek zaalarmował bliskich, oni o pobiciu powiadomili służby. Pogotowie przewiozło młodego człowieka do szpitala, wyjaśnianiem zajścia zajęli się policjanci ze Zwierzyńca.

Czytaj także: Młodzi rozbójnicy w areszcie. Grozili, bili, kradli

Jeden z podejrzanych, 25-latek z Lublina, został zatrzymany w sobotę. Ustalono też, że jego kompanami w napadzie byli dwaj lublinianie w wieku 31 i 33 lat. Wszystkim przedstawiono w poniedziałek (15 listopada) zarzuty. 

– Odpowiedzą za to, że działając wspólnie i w porozumieniu pobili 21-latka, wdzierając się do jego mieszkania zakłócili mir domowy, zniszczyli wyposażenie domu oraz należący do pokrzywdzonego telefon komórkowy – informuje Krukowska-Bubiło. Dodaje, że powodem agresji były wcześniejsze kłótnie 21-latka z ich kuzynem.   

Za pobicie grozi kara do 3 lat więzienia.. Za niszczenie cudzego mienia ruchomego można trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat. Natomiast, kto wdziera się do cudzego domu zakłócając tym mir domowy, podlega odpowiedzialności w wymiarze kary do roku pozbawienia wolności. 

Czytaj także: Pobili człowieka do nieprzytomności. Wpadli podczas legitymowania

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe