Gm. Stary Zamość: Szukali zaginionego 13-latka i znaleźli

  • 26.09.2021, 10:21
  • ak
Gm. Stary Zamość: Szukali zaginionego 13-latka i znaleźli Fot. policja.pl
Od wczorajszego wieczora szukano 13-letniego chłopca z gminy Stary Zamość. Na szczęście dzisiaj cała akcja znalazła szczęśliwy finał.

Nastolatek wyszedł z domu ok. godz. 16. Mówił, że idzie na spacer. Nie wiadomo było jednak dokąd się udał. Do domu nie wrócił. Niestety, nie wziął ze sobą telefonu komórkowego.

Czytaj także: Szczęśliwy finał poszukiwań. Zaangażowali śmigłowiec

Najpierw szukali go jego najbliżsi, a gdy to nie dało rezultatu, zawiadomiono policję. Komendant ogłosił alarm dla całej jednostki. Chłopca szukano niemal całą noc. Przeczesywano tereny leśne i nieużytki gminy Stary Zamość.

W akcję poszukiwawczą zaangażowali się również strażacy zawodowi i ochotnicy, także straż graniczna i policjanci z Krasnegostawu. Użyto noktowizora, drona, psa tropiącego. Do działań zaangażowano także helikopter z Komendy Głównej Policji, który zmierzał już na miejsce prowadzonych poszukiwań, a z quadem dotarli ratownicy WOPR. 

– I to właśnie jeden z ratowników dzisiaj rano odnalazł chłopca. 13-latek przebywał na nieużytkach rolnych w miejscowości Zalesie, kilkanaście kilometrów od domu. Chłopiec był przytomny, kontaktowy. Z uwagi na to, że noc spędził na świeżym powietrzu był również wyziębiony – opowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Na miejsce dotarło pogotowie. Chłopiec został przebadany, a później oddany pod opiekę rodziców.

Czytaj także: Poszła w las i nie widziała jak wrócić

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Łukasz
Łukasz 28.09.2021, 20:27
Młody! Głowa do góry. Życie to wzloty i upadki. Ale nigdy nie wolno posuwać się do ostateczności. To co dzisiaj jest problemem, za miesiąc/rok będzie historią. Zawsze jak czytam o nastolatkach którzy znikają z domu, przed oczami mam najgorszy scenariusz... Przeżywam, współczuję. Chciałbym jakoś pomóc. Sam może taki byłem? Teraz wspinam się do góry, czasami spadnę. Cieszę się że nie posunąłem się do ostateczności. Nikt nie wie co przyniesie życie. Po co sobie to odbierać. Trzymaj się. A za kilka lat, może będziesz przeżywał tak jak ja, i cholernie się cieszył jak się dowiesz że nie jest za późno!

Pozostałe