Grypa nie odpuszcza

  • 21.09.2021, 06:03
  • ak
Grypa nie odpuszcza Fot. pixabay.com Przypadków grypy i jej podejrzeń jest więcej, niż rok temu. Między 8 a 15 września 2020 roku odnotowano ich na Lubelszczyźnie 1337, a teraz 2326.
Mamy wzrost zakażeń nie tylko koronawirusem. Akcja szczepień dopiero się rozkręca.

O koronawirusie i wzroście zakażeń SARS-CoV-2 mówi się dużo, a o grypie zdecydowanie mniej. Tymczasem zachorowań na nią lub infekcje podobne jest zdecydowanie więcej.

Podczas gdy w pierwszym tygodniu tego miesiąca (1-7 września) w całym województwie lubelskim potwierdzono testami 192 przypadki koronawirusa, to zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne lekarze odnotowali aż 1172. Tydzień później (8-15 września) zakażeń SARS-CoV-2 mieliśmy na Lubelszczyźnie 577, a grypy – 2326.

Czytaj także: Ile jest nowych zakażeń koronawirusem? Codzienne raporty

A to dopiero początek sezonu i chorych na pewno będzie z każdym tygodniem przybywać. Zabezpieczyć się przed grypą najskuteczniej można szczepieniami. Czy są z tym problemy? Okazuje się, że nie. Przynajmniej nie w Zamościu.

– Szczepimy przeciwko grypie wszystkich zainteresowanych. Nie mamy jeszcze szczepionek u siebie na stanie, ale pacjenci otrzymują recepty, realizują je bez problemów i zgłaszają się do nas – usłyszeliśmy w jednej z zamojskich przychodni zdrowia.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zamościanka
Zamościanka 21.09.2021, 10:18
Czyli jednak grypa?

Pozostałe