Szczepieniobus wciąż na trasie. Gdzie będzie w najbliższych dniach?

  • 17.09.2021, 08:03
  • ak
Szczepieniobus wciąż na trasie. Gdzie będzie w najbliższych dniach? Fot. LUW
Trwa zainicjowana przez wojewodę lubelskiego akcja informacyjno-edukacyjna #ZadbajOZdrowie. Jednym z jej ważniejszych elementów są organizowane w terenie szczepienia przeciw COVID-19. Mają być prowadzone do końca września.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni szczepieniobus odwiedzi jeszcze wiele miejscowości Lubelszczyzny. Będzie również w naszym regionie. W niedzielę, 19 września szczepienia prowadzone będą w Dąbrowie Tomaszowskiej (w godz. 11-14) na polu przy bitwie rekonstrukcyjnej. 

W przyszłym tygodniu mobilny punkt dotrze do Krynic (środa, 22 września), a pacjenci mogą zgłaszać się do tamtejszego GOK między godz. 9 a 14. Dzień później, od godz. 9 do 16 szczepienia prowadzone będą w Goraju w tamtejszym UMiG. Z kolei w piątek zabezpieczyć się przeciwko COVID-19 będą mogli mieszkańcy Obszy i okolic, w ośrodku kultury, w godz. 9.30-15.

W ramach akcji wszyscy chętni mogą przyjąć, bez wcześniejszej rejestracji, jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson.

- Szczepienia przeciw COVID-19 to jedyny sposób, byśmy zabezpieczyli się przed czwartą falą koronawirusa. Nawet jeśli nam się to w pełni skutecznie nie uda – w sensie liczby zakażeń – to przede wszystkim zmniejszenia niebezpieczeństwa dla utraty zdrowia, życia. To niezmiernie ważne, nie ma innej metody – podkreśla wojewoda Lech Sprawka.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe