"Będzie lekcja na przyszłość" - rada oszustki dla 33-latki

  • 11.08.2021, 11:06
  • Joanna Klimek, KPP Biłgoraj
"Będzie lekcja na przyszłość" - rada oszustki dla 33-latki Fot. pixabay.com
Ofiarą bezczelnej oszustki padła 33-latka, która chciała sprzedać w internecie spodnie. Kiedy kliknęła w przesłany przez kupującą link i podała dane swojej karty, w efekcie straciła 2,5 tysiąca złotych. Kiedy pokrzywdzona napisała do „kupującej” wiadomość z żądaniem zwrotu pieniędzy, otrzymała poradę „…Będzie lekcja na przyszłość…”.

Wczoraj do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 33 - letnia mieszkanka powiatu biłgorajskiego, która  została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaży spodnie.

Skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Rozmawiali przez znany komunikator internetowy. Po dopracowaniu szczegółów dotyczących transakcji, rzekoma kupująca podesłała sprzedającej link, za pośrednictwem którego kobieta miała odebrać pieniądze. Po otwarciu linku 33-latka podała dane swojej karty i dokonała potwierdzenia.

W efekcie okazało się, że zamiast otrzymać pieniądze ze sprzedaży, to z jej konta zniknęły pieniądze. W trzech transzach wypłacono pieniądze na kwotę około 2,5 tysiąca złotych. Kiedy 33 -latka zorientowała się, że została oszukana napisała do „kupującej”, że chce zwrotu pieniędzy. W odpowiedzi otrzymała radę: „…będzie lekcja na przyszłość...”.

O  wszystkim pokrzywdzona powiadomiła policjantów, którzy teraz poszukują oszustów.

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przestępcy tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów.

Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Podobnie jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę gdzie mamy podać swoje dane, nie róbmy tego!  Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Joanna Klimek, KPP Biłgoraj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe