Średnie przedsiębiorstwo: ARS Piekarnia i Cukiernia

  • 25.07.2021, 08:01
  • wd
Średnie przedsiębiorstwo: ARS Piekarnia i Cukiernia
Początki firmy ARS sięgają 1992 roku. Wtedy to Renata i Antoni Skrzypowie otworzyli sklep w Jarosławcu, w 2001 r. piekarnię w Wojsławicach. Z czasem przenieśli się do Uchań i poszerzyli działalność o cukiernię. Od 15 lat ARS Piekarnia i Cukiernia mieści się w Werbkowicach.

Państwo Skrzypowie zrealizowali w ten sposób swoje marzenie o własnym biznesie, który nie jest zwykłą pracą, ale przyjemnością. Obecnie w Piekarni i Cukierni ARS pracuje ok. 100 osób.

Pieczywo wytwarzane jest wg tradycyjnej receptury, na bazie mąki z okolicznych młynów i na naturalnym zakwasie.

– Dla nas ważny jest smak i nawiązanie do tradycji. Dlatego nie ulepszamy tego, co w naturze najlepsze, a jedynie urozmaicamy jego smak, dodając do pieczywa chrupiące ziarna i zioła – mówi Anita Skrzypa, córka Renaty i Antoniego.

Piekarnia ARS wypieka chleb żytni, razowy, pszenny i mieszany, a także chleby okolicznościowe z pięknymi dekoracjami, bułki, drożdżówki, rogaliki, słone przekąski i bułki półsłodkie.

Cukiernia ARS jest producentem oraz dystrybutorem ciastek kruchych. Cukiernicy pieką też ciasta domowe (w tym na zamówienie np. na wesela czy komunie), torty na każdą okoliczność i pierniki. Wśród tych ostatnich najbardziej znany jest stary piernik Wędrowycza. To produkt, na który Cukiernia ARS ma wyłączność. Został wymyślony m.in. przez Fundację Ku Przeszłości w ramach promocji dorocznych Dni Jakuba Wędrowycza, które organizowane są w Wojsławicach. Wędrowycz jest fikcyjnym bohaterem powieści fantastycznej Andrzeja Pilipiuka, założyciela wspomnianej fundacji. Więcej o tym napiszemy w prezentacji piernika, który został zgłoszony do naszego plebiscytu jako Produkt Roku (prezentacja ukaże się w kolejnym wydaniu gazety).

Świeże pieczywo oraz ciasta z Piekarni i Cukierni ARS dostarczane są do wielu sklepów w rejonie (Tomaszów Lubelski, Zamość, Biłgoraj, Hrubieszów, Chełm, Krasnystaw). Firma rodzinna Skrzypów jest kandydatem do nagrody Perły Biznesu w kategorii Średnie Przedsiębiorstwo.

wd

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe