Inwestycja Samorządowa: Kompleksowa adaptacja zdegradowanego budynku GOK-u w Goraju

  • 22.07.2021, 15:18
  • wd
Inwestycja Samorządowa: Kompleksowa adaptacja zdegradowanego budynku GOK-u…
W 2020 roku gmina Goraj zakończyła realizację inwestycji pn. „Kompleksowa adaptacja zdegradowanego budynku GOK w celu przywrócenia oraz nadania mu nowych funkcji społecznych wraz z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej”. Teraz ten nowoczesny budynek, w środku i na zewnątrz, to wizytówka obecnego miasta.

Projekt gruntownego remontu ośrodka kultury uzyskał wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Lokalny samorząd jako dofinansowanie ze środków europejskich i z budżetu państwa otrzymał 1 563 346,37 zł. W sumie prace kosztowały 2 214 032,60 zł. Trwały dwa lata.

Pierwszy etap wykonano w 2019 roku, natomiast drugi etap realizowany w 2020 roku obejmował przebudowę klatki schodowej do wymagań techniczno-budowlanych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę kotła centralnego ogrzewania, wykonanie instalacji elektrycznych, sanitarnych, teletechnicznych, klimatyzacji, dostawę i montaż balustrad schodowych, zadaszeń zewnętrznych, generalny remont sali widowiskowej – scena, kotary, sprzęt multimedialny, nagłośnieniowy oraz oświetleniowy, wykonanie antresoli, przebudowę biblioteki i adaptację części powierzchni na czytelnię. Budynek objęto termomodernizacją, dostosowano go do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez wykonanie podnośnika i montaż platformy przyschodowej, a przed nim zagospodarowano skwer.

– Mieszkańcy gminy od bardzo wielu lat czekali na ten remont i dziś, kiedy od 2021 r. Goraj ponownie odzyskał prawa miejskie możemy cieszyć się nowoczesnym funkcjonalnym obiektem na miarę miasta. Niechaj służy on obecnym i przyszłym pokoleniom wypełniając funkcje kulturalne i stwarzając bazę lokalną dla różnych stowarzyszeń działających na terenie Goraja i całej gminy – mówi burmistrz Antoni Łukasik.

wd

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ono
Ono 22.07.2021, 18:13
A wymiana stropu,konstrukcji ,nowy dach,odwodnienie budynku to zapomniałeś gościu,kiedy było,ile kosztowało, połowę tego a może mniej ale zrobione i o tym nie wolno zapominać

Pozostałe