Maj masowych szczepień (TYLKO W GAZECIE)

  • 04.05.2021, 06:29
  • Anna Szewc
Maj masowych szczepień (TYLKO W GAZECIE) Fot. Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratunkowego Zamość Punkt szczepień w Tarnogrodzie jest gotowy. W piątek, 30 kwietnia prowadzono już tylko prace kosmetyczne. Wszystkiego doglądali m.in. burmistrz Paweł Dec i jego zastępca Tomasz Legieć.
Punkty Szczepień Powszechnych przygotowane przez samorządy są gotowe. W większości już można się rejestrować. Przeciwko COVID-19 będą mogły dziennie zaszczepić się setki pacjentów.

Już przed majówką można było się rejestrować na szczepienia w PSP zlokalizowanym w hali tenisowej OSiR w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 8). Pierwsi pacjenci powinni być przyjęci w środę, 5 maja. Dzień wcześniej planowano dostawę szczepionek. Z naszych informacji wynika, że pacjentom podawane będą przede wszystkim preparaty firmy Pfizer, także Moderna i AstraZeneca. Docelowo, jeżeli dostawy się zwiększą, punkt ten ma działać 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora i dziennie przyjmować do 500 osób. Obsługę zapewnia Zamojski Szpital Niepubliczny. W szpitalu "papieskim" już przez cały kwiecień szczepiono dziennie po 300-400 osób. Jeśli dostawy szczepionek zwiększą się, to szczepionych będzie tam jeszcze więcej osób.

(...)

Gotowy na przyjęcie pacjentów jest również punkt w budynku dawnego gimnazjum w Tarnogrodzie (ul. Kościelna 12), który obsługiwać ma Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratunkowego w Zamościu.

– Szczepienia będą prowadzić nasi ratownicy medyczni i pielęgniarki, profesjonalny, przeszkolony personel – mówi Damian Miechowicz, szef pogotowia. Dodaje, że wszystko jest zorganizowane perfekcyjnie dzięki ogromnemu wsparciu i zaangażowaniu władz powiatu biłgorajskiego oraz miasta Tarnogród.

Na pierwszy dzień (5 maja) w tarnogrodzkim punkcie już w piątek, 30 maja zarejestrowanych było ponad 100 pacjentów. Docelowo ich liczba może sięgać nawet 200 dziennie. Są jeszcze wolne miejsca na początek maja. Można się zgłaszać.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Zdjęcia (1)

Nowy punkt szczepień w Hrubieszowie ruszył 29 kwietnia w ZS nr 4 przy ul. Grabowieckiej 18j. Aby się w nim zaszczepić można do rejestracji wybrać jedną z ogólnodostępnych metod, ale również telefonować na nr: 508 860 739 Fot. SP ZOZ Hrubieszów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe