Oszukana na sprzedaży przez internet

  • 17.04.2021, 05:27
  • st. sierż. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski
Oszukana na sprzedaży przez internet
Ponad 4 tysiące złotych straciła 35-latka, która za pośrednictwem portalu aukcyjnego chciała sprzedać wózek dziecięcy. W krótkim czasie otrzymała wiadomość od osoby zainteresowanej kupnem wózka. Osoba ta przesłała link z potwierdzeniem wykonania płatności. Kobieta krok po kroku postępowała zgodnie z wskazówkami podanymi w linku, w wyniku czego zamiast zyskać pieniądze, straciła je z konta.

Przedwczoraj do tomaszowskiej komendy zgłosiła się 35-letnia mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego, która poinformowała, że padła ofiarą oszustwa internetowego w wyniku którego straciła 4 200 złotych.

Kobieta zamieściła ogłoszenie dotyczące sprzedaży wózka dziecięcego na jednym z popularnych portali aukcyjnych. Po niespełna pół godzinie od zamieszczenia ogłoszenia, poprzez komunikator tekstowy, skontaktował się z nią potencjalny kupiec. Po krótkiej konwersacji, kobieta otrzymała link potwierdzający zapłatę i zakup wózka. Kobieta weszła w załączony link gdzie wpisała swoje dane osobowe oraz dane z karty płatniczej. W międzyczasie kobieta otrzymała smsa z kodem autoryzacyjnym, który wpisała na stronę podaną w załączonym linku. W wyniku podania tych danych kobieta straciła z konta 4 200 złotych.

Pamiętajmy, że podając numer karty, datę jej ważności oraz numer CVV dajemy oszustom dostęp do naszych środków na tej karcie. Nie dajmy się oszukać! Nie wchodźmy w linki z niepewnych źródeł!

st. sierż. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe