Banderowcy na Rotundzie (TYLKO W GAZECIE)

  • 13.04.2021, 05:30
  • Leszek Wójtowicz
Banderowcy na Rotundzie (TYLKO W GAZECIE) Rotunda to dla nas święte miejsce – mówią przedstawiciele zamojskich Wołyniaków.
To nie żołnierze wyklęci, to bandyci przeklęci! – mówią świadkowie rzezi wołyńskiej.

Zamojska Rotunda to miejsce martyrologii ludności Zamojszczyzny. Ale nie tylko. Okazuje się, że przeniesiono tam szczątki 19 banderowców, rozstrzelanych po wojnie w okolicach Jacni. Przynajmniej pięciu z nich mogło brać udział w mordowaniu polskich pasażerów pociągu w Zatylu, a co najmniej jeden to funkcjonariusz ukraińskiej policji pomocniczej, który brał udział w pogromie Żydów.

Więcej szczegółów poznasz tylko z papierowego i e-wydania Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pomyśl
Pomyśl 17.04.2021, 21:42
Walka z przysłowiowym Moscalem a Moskal łyka co mu z krajów ościennych przyniosą ? Marksa, Dzierżyńskiego, Stalina , Chruszczowa hahah w sumie nikt z nich nie był ruskim >osja to stan umysły założony przez Vikingów a Ukraina to wypadkowa tego po miedzy nimi a Polalami. Jedynie cywilizacją byli Tatarzy Krumscy ale teraz te 2 dziwne kraje walczą o te ziemie bo narodu dawno sie pozbyli hahahahha
Pomyśl
Pomyśl 17.04.2021, 18:46
A że w obronie Gruzji stał nasz wieszcz którego środowisko tak teraz psioczy na Stalinizm hahaha Paranoja. Kim był Stalin jak nie Gruzinem i kogo miał przy boku w początkach władzy. Przecież nie Vikingów Riuryków. To wszystko jakaś paranoja, Nawet ta cała Rosjia stworzona przez Skandynawów Riuryków
Ostatnia szara komórka  przed ideologizacją obecną
Ostatnia szara komórka przed ideologizacją obecną 17.04.2021, 18:42
Ukraińcy pewnie uzurpują sobiue prawo do Donbasu bo młody Nikita Chruszczowa tam w dzieciństwie pracował. No i dla wszystkich zwolenników Aljantów skąd w USSR Shermany i ieepy którymi NKWN min jeździło. Troche pomyslunku a nie slepa wiara w aliantów i z Petlure który skończył sie wraz z Banderą i Chruszczowem
O prawde
O prawde 15.04.2021, 21:13
Rząd Polski powinien ustawowo wprowadzić, karalność za negowanie zbrodni Wołyńskiej tak jak Izrael wprowadził za negowanie holohaustu. I wypromować to co Ukraińcy robili Polakom i nie tylko, bo holokaust na Wołuniu był przeprowadzony rękoma kolaborantów ukraińskich. Dziwne jest to ze Ukraina umywa ręce , a Polacy nabierają wody w usta. Za te zbrodnie jeszcze wyjdzie na to, ze za pomordowanych żydów z Wołynia, odpowie Polska hahaha Błazenada, a nie polityka międzynarodowa jakaś !!!!!!!!!!!!!!!!! Martyrologia ukraińska w Sachryniu, a zapominają o całym Wołyniu , woj Tarnopolskim , Stanisławowskim, Poleskim, Lwowskim. Taka masa ludzi wymordowana, ze nawet potomkowie nie przeżyli zeby to opisać jak o Katyniu. Księgi kościelne wraz z kościołami popalone co uniemożliwia weryfikacje ofiar a Polski IPN przychyla sie do ustaleń strony Ukraińskiej, w stosunku do ofiar a Ukraińcy wymyslają jakieś przewyższone liczby poległych po mimo dakładnych danych, jakimi dysponują To ja sie pytam kto nam pisze historie i kto chce nas za nią rozliczać?
IP  macie  i wszystkie dane
IP macie i wszystkie dane 15.04.2021, 20:52
Złodziejstwo i postbanderowska prześmiewsza propaganda co z Polakami sie nie rozliczyła a chce wypłacać Banderowcom za walke z komunizmem hahahha. Ludzie majątki pozostawiali na Wołyniu a dziadowska Polska na nich teraz S,,ra nawet nie upamiętnia tej czystki etnicznej jaka była spowodowana przez Ukraińców na Wołyniu !!!!!!!!!!!!!!! i niech mi ktoś sprawe założy o nwm co zniesławienie czy pisanie o prawdzie !!!!!!!!!!!!1 wo widze prawda teraz o wołyniu to jak za komuny o Katyniu !!!!!!!!!!!!!!!!!
Polak
Polak 15.04.2021, 06:56
Miejsce śmieci jest na śmietniku,na ukrainie oczywiscie
Bronek
Bronek 14.04.2021, 22:44
To jest skandal. Skandal.
roman
roman 14.04.2021, 22:00
Łagodzenie banderyzmu w Polsce trwa .Teraz wyborcza ,młynarczyk i isajew już penetrują komentarze w KT jak tu uwalić paru narwańców . Uważajcie jak i co komentujecie bo w tym kraju liczy się tylko bufor i pamięć o inteligencji a biedaki ,kobiety ,dzieci i starcy to ......
 Niech złodziejstwo sie rozliczy
Niech złodziejstwo sie rozliczy 15.04.2021, 20:47
Niech mi UPA spłaci.albo rząd pozostawione mienie po dziadkach na Wołyniu dopiero będą mnie mogli rozliczać, Bo nie jestem Upowcem co w akcjhi Wisła osiadł sie ze słomianego szałasu z hrubieszowszczyzny na poniemieckim gospodarstwie bo był w KPZU a teraz żąda rekompensaty za akcje Wisła hahahah Zasrane 15 % dorobku moich dziadków tylko spłacili złodzieje!!!!!!!!!!!!!!!
O prawde
O prawde 15.04.2021, 21:21
Niech sobie czołowi piewcy Banderyzmu pozwalają wraz ze służbami ich monitorującymi . Tylko jaki rząd taką propagande wytrzyma ????????????
roman
roman 14.04.2021, 22:11
Pozdrawiam wszystkich Polskich tzw ruskich trolli .
Polak
Polak 15.04.2021, 06:58
ty jaki troll jestes ?! banderowski ?
roman
roman 16.04.2021, 09:00
umiesz czytać - są tu moje dwie wypowiedzi [ roman ]Dla ciebie specjalna jak nie jesteś w temacie . Wszyscy piszący prawdę historyczną o dobroci naszych niby to przyjaciół i dzisiejszym ich podejściu politycznym do Polski .Nazywani są wrogami przyjażni lub rosyjskimi trollami .
O prawde
O prawde 13.04.2021, 20:00
Jakoś nie popularyzują publikacji rodziny Siemaszko, która całe życie poswięciła opisaniu zbrodni Wołyńskiej, co prawda w określonym rejonie tam gdzie dotarli ze świadkami. Publikują tylko jakieś historyjki Pana Sawy o Ukraińskiej Bohorodycy, gdzie Arnia Chmielewskiego znalazła obrazek hahahaha. Wymowne jest w tym wszystkim ta armia Chmielewskiego na takim zadupiu, gdzie nigdzie nie prowadzi ta trasa. Samo to stwierdzenie sugeruje bajki o tym ze te ziemie były nwm Ukraińskie jak cześć mojej rodziny tu 300 lat mieszka i jest w księhach kościoła Rzymsko-katiolickiego a nie Unickiego czy prawosławnego. hahahah
 O prawd
O prawd 13.04.2021, 21:25
ups Chmielnickiego
Kto tworzy tą paranoje???????
Kto tworzy tą paranoje??????? 13.04.2021, 19:12
Tak to jest jak bandy chce sie podciągać pod wyklętych. Nawet pospolity złodziej co pobił funkcjonariusza MO jest teraz wyklęty bo walczył az komuną hahahahah Paranoja
Anna M
Anna M 13.04.2021, 19:01
Opis dosc niejasny, czy autor poprze to jakimiś źródłami czy tylko napędza sobie czytelnikow.
Paranoja
Paranoja 13.04.2021, 19:35
Anna M a jak pytasz autora to pewnie też ma wiedze skoro opisuje to. Ty natomiast przedstaw fakty kim ci ludzie byli jak wiesz lepiej. Bo widze po swoim mieście ze teraz moda jest na wygrzebywanie jakiś pomników. Nikt nie wie kto to był bo ustawiają sie przy nich ludzie napływowi co myslą ze odnależli wyklętych hahahahha
Anna M
Anna M 13.04.2021, 20:05
Szanowny/a Paranoja zapytałam autora o źródło, myślę że to nic złego. Interesuje historią, myślę że mam prawo zapytać. Niestety zbyt wiele słów pada bez faktów, artykuł wygląda na taki, który powstał na bazarze usłyszany od 5 osób po spożyciu. Czytałam książkę autora owego artykułu która dot. UPA oraz wiele więcej w temacie UPA i Wolynia. Myślę, że jeden artykuł który powstał niepoparty faktami robi bardzo dużo złego. Stąd jak na wstępie pytam o źródło.
O pamięć
O pamięć 13.04.2021, 19:23
Faktów ja jako wnuk teraz nie przedstawie, bo propagandy mój dziadek nie spisywał z nwm KPZU, czy PPR znam opowieści tylko jak niektórzy z tych bohaterów chodzili i okradali mojego dziadka rolnika. Bał sie zgłosić to na MO, bo wiekszość z tych band to jedna klika była. Fakty hahah ciekawe dlaczego nieogłaszali sie bohaterami w latach 90-tych jak świadkowie żyli ? tylko ktoś to wynosi na piedestał jak już swiadków nie ma. Bandyci z UPA to widze nawet dziś temat TABU . Raz pojechał na ukraine i jakiś nietakt był . Łatwiej lansować sie na pomniku Katyńskim, a Ukraine traktowac jako partnera strategicznego przeciwko Rosji hahahah
Kimak
Kimak 13.04.2021, 15:30
Czyli my bardzo niejasne momenty w czasie tak zwanej zmiany ustrojowej. Kto właściwie wymyślił, że ci bandyci skazani przez sąd stali się w jakiejś legendzie partyzantami spod Jacni, kto i na czyje polecenie wygrzebał te ścierwa z lasu, kto "zgubił" dokumenty , ale tak że banderowska jaczejka potrafiła znaleźć swoich? Trochę tych pytań się nazbierało, m nadzieję, że kiedyś przyjdzie wolna ojczyzna i strzepnie z siebie to towarzystwo, które sobie na bardzo wiele pozwalało i pozwala. Póki co podziękowania dla redakcji , pana Leszka i Stowarzyszenia, że w ogóle ktoś tej prawdy szuka.
O prawde
O prawde 13.04.2021, 19:28
Banderowska jaczejka ma wszystko spisane udokumentowane i swoich ludzi w Polsce co o to dbają. Tylko nie wiedzą gdzie Basaja Rysia pochowali hahahah. To jest banda!!!!!!!!!!
O prawde
O prawde 13.04.2021, 19:14
Dociekaj bo widze że masz wiedze!!
Rot
Rot 13.04.2021, 07:15
Najpierw sprawdzić fakty a potem gloryfikować.

Pozostałe