Oszustwa online. Naiwnych nie brakuje

  • 17.03.2021, 09:27
  • ak
Oszustwa online. Naiwnych nie brakuje Fot. pixabay.com
Takie historie zdarzają się często, my je relacjonujemy, a policja ostrzega przed oszustami. Mimo tego nadal nie brakuje osób, które dają się naciągnąć podczas zakupów online. Tak było w przypadku dwóch mieszkanek Zamościa.

39-latka sprzedawała w sieci buty za 50 zł. Znalazła kupca i dostała od niego link, który miał uruchomić przelew na jej konto. Kobieta kliknęłą w niego, podała wszystkie swoje dane, wprowadziła PIN do konta i PESEL. Gdy pojawił się komunikat o błędzie, zaczęła coś podejrzewać. Zalogowała się do strony swojego banku i odkryła, że z jej konta zniknął 1000 zł.

W niemal identyczny sposób oszukana została 30-latka. Kobieta wystawiła na sprzedaż klapki za 90 zł. Po wykonaniu serii operacji w linku, jaki otrzymała, straciła ok. 400 zł.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe