Zamość: Umowa podpisana. Na ul. Kresowej powstanie Rodzinny Dom

  • 18.02.2021, 14:00
  • ak
Zamość: Umowa podpisana. Na ul. Kresowej powstanie Rodzinny Dom Fot. Stowarzyszenie "Krok za krokiem" Umowę na rozpoczęcie inwestycji podpisano w środę, 17 lutego.
To duża inwestycja, więc jej realizacja potrwa. Budynek, w którym na ul. Kresowej 24 w Zamościu będzie mogło zamieszkać 28 niepełnosprawnych osób, ma być gotowy za półtora roku, w czerwcu 2022. Umowa na jego budowę właśnie została podpisana.

Rodzinny Dom zbuduje firma LIDERTECH Sp z o.o. Ta warta dokładnie 5 602 350 złotych inwestycja jest drugim etapem budowy dużego kompleksu, który na ul. Kresowej w Zamościu powstaje z inicjatywy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem". Warsztat Terapii Zajęciowej został tam otwarty przed rokiem, teraz ma się rozpocząć budowa domu pomocy społecznej, w której zamieszkać będzie mogło 28 dorosłych już wychowanków stowarzyszenia. Zadanie jest realizowane w ramach projektu "Pogranicze Równych Szans" dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej "Polska - Białoruś - Ukraina 2014 - 2020".

Budynek powinien być gotowy w czerwcu przyszłego roku. Wtedy trzeba go będzie również wyposażyć. Dlatego "Krok za krokiem" już prosi o wsparcie na ten cel. Pieniądze można wpłacać na konto BNP Paribas Bank Polska: 06 2030 0045 1110 0000 0384 5950, w tytule wpisując: Darowizna na Rodzinny Dom.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z biurem stowarzyszenia: 84 627 14 38, [email protected]

 

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe