Chciała sprzedać konsolę, padła ofiarą oszusta

  • 27.01.2021, 09:00
  • mł. asp. Joanna Klimek, KPP Biłgoraj
Chciała sprzedać konsolę, padła ofiarą oszusta Fot. pixabay.com
Mieszkanka powiatu biłgorajskiego została oszukana podczas internetowej transakcji. 20 latka chciała sprzedać konsolę do gier, a w efekcie straciła prawie tysiąc złotych. Przypominamy, że niezależnie od tego, czy kupujemy czy sprzedajemy w internecie, nigdy nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków i nie podawajmy żadnych danych.

W poniedziałek (25 stycznia) do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 20-letnia mieszkanka powiatu, która została oszukana. Na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż konsolę do gier w zestawie między innymi z grami i kamerką.

Skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Rozmawiali przez znany komunikator internetowy. Po dogadaniu szczegółów dotyczących transakcji, rzekomy kupujący podesłał sprzedającej link, za pośrednictwem którego miała odebrać pieniądze. Po otwarciu linku kobieta wpisała dane swojej karty bankomatowej jednak pieniędzy nie otrzymała. Po kilku próbach stwierdziła, że do transakcji nie doszło i sprawa jest zakończona.

Po kilkudziesięciu minutach otrzymała ze swojego banku informację, że były próby dokonania transakcji z wykorzystaniem środków znajdujących się na koncie kobiety, jednak z powodu nie podania przez nią hasła nie doszły do skutku. Po kilkunastu dniach 21-latka zauważyła, że z jej konta do zagranicznego banku zostały przesłane pieniądze w kwocie około tysiąca złotych.

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przestępcy idąc z duchem czasu tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów. Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Podobnie jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę gdzie mamy podać swoje dane nie róbmy tego!  Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

mł. asp. Joanna Klimek, KPP Biłgoraj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe