Zamojskie ulice. Galeria sztuki pod chmurką (TYLKO W GAZECIE)

  • 07.01.2021, 08:00
  • Bogdan Nowak
Zamojskie ulice. Galeria sztuki pod chmurką (TYLKO W GAZECIE) Tak jeszcze w połowie lat 70. ub. wieku wyglądała ta część Zamościa.
W tym odcinku zapraszamy Was na ulicę Kamienną w Zamościu.

Gdy spacerujemy chodnikami przy ulicy Kamiennej w Zamościu, naszą uwagę zwracają murale i graffiti, którymi wręcz usiane są ściany wielu okolicznych garaży. Na jednym z nich namalowano wielki portret Marka Grechuty, legendarnego kompozytora i pieśniarza, na innym pojawił się Jan Habit opisany jako „Nasz Dziadek”. Nie brakuje postaci z bajek i kreskówek. Aż skrzy się kolorami.

To prawdziwa galeria sztuki pod chmurką. Może nie wszystkie malowidła reprezentują bardzo wysoki poziom, ale ja je lubię. Podobnie sąsiedzi i ich dzieciaki – zapewnia ze śmiechem jeden z mieszkańców pobliskich bloków. – Nigdy tych rysunków nie liczyłem, ale jest ich przynajmniej kilkadziesiąt. Niektóre zajmują całe ściany, mają wielkie oczy i... języki na brodach. 

Dużo, dużo więcej przeczytacie w aktualnym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe