Tragiczny pożar w Zamościu. Uratowano tylko jednego z mężczyzn

  • 30.12.2020, 13:22
  • ak
Tragiczny pożar w Zamościu. Uratowano tylko jednego z mężczyzn Fot. KMP Zamość
Policjanci wynieśli ze spalonego domu 60-latka. Niestety, drugi z mężczyzn już nie żył. Do tragicznego w skutkach pożaru doszło we wtorek (29 grudnia) rano na jednym z zamojskich osiedli.

Informacja o zdarzeniu dotarła do policji ok. godz. 8. Kobieta, która telefonowała, powiedziała, że nie widzi już ognia, ale nie ma wątpliwości, że do pożaru w mieszkaniu doszło. Dodała, że wewnątrz są dwaj mężczyźni. Policjanci z patrolówki, którzy dotarli na miejsce znaleźli w mieszkaniu 60-latka. Żył. Wyprowadzili go na zewnątrz i przekazali załodze karetki. Poszkodowany trafił do szpitala. Niestety, na ratowanie drugiego z mężczyzn, 66-latka było już za późno. Lekarz mógł tylko stwierdzić zgon.

Strażacy oddymili mieszkanie, a śledczy przeprowadzili czynności procesowe, w których udział brał też biegły z zakresu pożarnictwa.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru doszło w wyniku niewłaściwego obchodzenia się z urządzeniem elektrycznym, którym 60-latek ogrzewał mieszkanie. W bezpośrednim sąsiedztwie włączonego piecyka prawdopodobnie znajdowały się łatwopalne przedmioty – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe