Zamość: Oberwał, bo się odezwał

  • 23.12.2020, 15:00
  • ak
Zamość: Oberwał, bo się odezwał Fot. policja.pl
29-latek miał odwagę zwrócić uwagę młodym mężczyznom, którzy niestosownie zachowywali się w miejscu publicznym. Został przez nich za to pobity. Na szczęście, policja namierzyła sprawców.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 20 grudnia. Ktoś wezwał policję, widząc, jak na jednym z zamojskich parkingów szarpie się kilku mężczyzn. Policjanci, którzy tam pojechali, ustalili, że 29-latek był wraz z żoną na zakupach. Gdy wracali do samochodu, zauważyli, że trzej młodzi mężczyźni piją alkohol i zaczepiają przechodniów. Zwrócił im uwagę, by się tak nie zachowywali. Później wsiadł do swojego samochodu i chciał odjechać.

– Wówczas drzwi auta od strony kierowcy zostały gwałtownie otworzone przez upomnianych wcześniej młodzieńców. Agresorzy zaczęli kopać 29-latka po głowie i klatce piersiowej. Nie przestali nawet wówczas, gdy pokrzywdzony wysiadł z samochodu. Cios otrzymała też żona 29-latka. Pokrzywdzony wymagał pomocy medycznej, został przewieziony do szpitala – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Dodaje, że sprawcy zostali szybko zatrzymani. To trzej mieszkańcy gminy Komarów Osada w wieku 23 i 24 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi. We wtorek, 22 grudnia przedstawiono im zarzuty. Odpowiedzą za pobicie. 

– Jeden z podejrzanych 23-latek odpowie także za zniszczenie samochodu pokrzywdzonego oraz groźby karalne wypowiadane w strojne 29-latak. Prokurator zdecydował, że będzie dozorowany przez policję i nie wolno mu zbliżać się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 50 metrów – podsumowuje policjantka.

Za pobicie grozić kara pozbawienia wolności do lat 3. Jednak w tym przypadku młodzieńców czeka surowsza kara, bo ich czyn miał charakter chuligański. A dla chuliganów poza dłuższą odsiadką kodeks karny przewiduje także orzeczenie nawiązki na rzecz pokrzywdzonego, obowiązek naprawienia szkody lub też zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Siekacz
Siekacz 24.12.2020, 22:32
Na starówce powinna stać gilotyna i za takie chuligańskie czyny powinny być ucinane ginetalia. Był by to przykład dla innych niepożądnych obywateli.
Oko Mordoru
Oko Mordoru 24.12.2020, 10:21
Patałachy z Komarowa
Ja
Ja 24.12.2020, 00:20
I dobrze. Należało się
Krystian
Krystian 23.12.2020, 19:17
Fajnie ze napisaliście, ale za szybko pisaliście, literówki w wyrazach
Ryba
Ryba 23.12.2020, 17:10
Do paki ich bez jedzenia
Tomek
Tomek 23.12.2020, 15:33
Tańsze byłoby pozbycie się tej menelni i tyle.

Pozostałe