Zamość: Prezent dla córki kupił u oszusta

  • 15.12.2020, 09:00
  • ak
Zamość: Prezent dla córki kupił u oszusta Fot. pixabay.com
Zamościanin chciał zrobić córce wymarzony prezent. Wydał na niego 1500 zł. Teraz nie ma ani pieniędzy, ani niczego dla dziecka, bo podczas internetowych zakupów trafił na oszusta.

O swojej nieudanej transakcji mieszkaniec Zamościa zawiadomił policję. Poinformował, że na portalu sprzedażowym wypatrzył nowoczesny robot kuchenny. Ze sprzedającym uzgodnił, że zapłaci za wielofunkcyjne urządzenie 1500 zł. I tak zrobił. Dostał potwierdzenie wpłaty, ale przesyłki się nie doczekał, a kontakt z handlarzem się urwał. Najpierw nikt telefonu nie odbierał, a później numer w ogóle przestał być aktywny. Wówczas zamościan zrozumiał, że został oszukany.

Policja apeluje o ostrożność w sieci i przypomina o kilku zasadach, które pomogą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji:

  • robiąc zakupy w sieci korzystać należy jedynie ze sprawdzonych sklepów,
  • należy sprawdzić, jakie formy zapłaty umożliwia sprzedawca oraz, czy jest wskazany adres i numer telefonu, pod który w razie wątpliwości można zadzwonić,
  • przed podjęciem ostatecznej decyzji należy sprawdzić opinie o sprzedawcy i sklepie,
  • należy także unikać zakupów przedmiotów o rażąco zaniżanej cenie - może to sugerować oszustwo,

Jeśli mimo zachowania ostrożności dojdzie do oszustwa, należy zgłosić ten fakt na policję.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe