Zamość: Protesty w obronie praw kobiet trwają (ZDJĘCIA, FILMY)

  • 29.10.2020, 05:45
  • ak
Zamość: Protesty w obronie praw kobiet trwają (ZDJĘCIA, FILMY) Fot. Kacper Nowak
Środa, 28 października była w Zamościu kolejnym dniem protestów przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

 

 

Ola ma 17 lat. Na środowy protest, który rozpoczął się przed siedzibą sądu w Zamościu poszła razem z koleżanką. Dlaczego? – Bo chcę żyć w kraju, gdzie kobiety mają swoje prawa i mają wybór. To moja przyszłość, chcę o nią walczyć – powiedziała nam nastolatka. I zapewniła, że nie czuje się zbyt młoda, by wychodzić na ulice, nie czuje się dzieckiem, ale młodą kobietą, która w przyszłości chciałaby zajść w ciążę. 

 

 

 

Dziewczyn i chłopaków w jej wieku, a także nieco starszych było na proteście sporo. Ale na ulice wyszli nie tylko młodzi. Nie brakowało osób w wieku lat 30, 40, także starszych, kobiet i mężczyzn. Były też matki z dziećmi i całe rodziny. Identycznie jak od pierwszego dnia manifestacji w Zamościu. 

CZYTAJ TAKŻE: MARSZ ŻAŁOBNY PRAW KOBIET W ZAMOŚCIU

Nie brakowało emocji, okrzyków, ostrych haseł wypisanych na plakatach. Nie było jednak żadnych wrzasków, wulgaryzmów. Choć manifestacja i przemarsz po niej odbyły się tuż przy kościele, nikt go nie atakował. 

 

 

 

Natomiast przed wejściem do świątyni zgromadziła się grupa osób określających się jako obrońcy życia i obrońcy Kościoła. Oni też mieli swoje hasła wypisane na tekturowych tabliczkach, pokrzykiwali, ale nie doszło do żadnych ataków czy poważniejszych incydentów.

CZYTAJ TAKŻE: PIERWSZY PROTEST W OBRONIE PRAW KOBIET W ZAMOŚCIU (ZDJĘCIA, FILMY)

Porządku i bezpieczeństwa strzegły policjantki i policjanci. Obrońcy praw kobiet swój środowy protest, podobnie zresztą jak poprzednie, rozpoczęli od podziękowań mundurowym za to, ze dbają o bezpieczeństwo na ulicach Zamościa. 

Kolejny protest w Zamościu już dzisiaj, o godz. 17 na Rynku Wielkim.

W środę protest odbył się również w Biłgoraju:

 

 

ak

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
w szoku
w szoku 01.11.2020, 11:07
zakładam ze ci z dwoma piorunami to albo idioci albo prowokatorzy i przeciwnicy marszu, nikt im nie powiedzial ze piorun ma byc tylko jeden? dwa pioruny tylko szkodzą takim protestom, no chyba ze specjalnie chcą im zaszkodzic (tajni członkowie pisu lub onr?)
Pytam
Pytam 01.11.2020, 10:24
Panie posle Zielinski zachecam do obejrzenia tych zdjec. Jak moze dziecko lub uczen niepelnoletni uczestniczyc w czyms takim?
hehehe
hehehe 01.11.2020, 11:07
demokracja chyba nadal obowiazuje w konstytucji a wiec mogą i mogą myslec jak chcą
Pytam
Pytam 01.11.2020, 14:30
Myśl, ale nie pierd...l z dziećmi i dziećmi.
Waldi
Waldi 30.10.2020, 21:29
Pisobolszewicy ! Skoro zarodek jest dzieckiem, to należy wypłacać 500+ od momentu pozytywnego testu ciążowego !! Dlaczego takiego prawa nie uchwaliliście ?
Waldi
Waldi 30.10.2020, 21:19
Jak to jest katotalibowie, że w Klechistanie chcecie bronić kościołów nie przed islamskimi terrorystami a przed miejscowym społeczeństwem ?
Gina
Gina 30.10.2020, 19:12
Ciekawe ile z tych kobiet strajkujacych , promujacych sie z tym piorunem na fb i przychodzacych z dziecmi na protesty , z ochota i dobrowolnie zrezygnowałoby z 500 plus? Co chca przekazac swoim dzieciom? Przemoca slowna i wulgaryzmami mozna osiagnąć cel, to? To nie jest wychowawcze. Brajanki i Jessiki przyszloscia narodu! Na powaznie szkoda tych dzieci. To jest kleska tych rodziców.
Jan Maria Koniecpolski
Jan Maria Koniecpolski 29.10.2020, 23:56
Strajk kobiet? Raczej nastolatek, które nie rozumieją, że są "mięsem armatnim" w polityce rozgrywanej przez facetów. To jak w seksmisji. Facet na czele zamojskiego protestu kobiet? Zabawne. No ale facet jest też kobietą. I zachęca małolaty do roznoszenia koronawirusa po mieście w myśl zasady "im gorzej tym lepiej". A jeszcze niedawno krzyczeli że zarażą się przez karty do głosowania!
Kurcgalopkiem
Kurcgalopkiem 29.10.2020, 22:26
Ach, te spedzane przez Lumpenproletariat pierunem na ulice babochy? Jakie to uroczysko?
Prawnik
Prawnik 29.10.2020, 21:13
A takie poczete to moze dziedziczyc. To, jak to z tym prawem jest? Zyc nie ma prawa, ale kodeks cywilny obejmuje ochrona prawa nienarodzonych. Cos u was babochy z logika na bakier.
rej
rej 29.10.2020, 21:11
jakaś zwolenniczka skrobania przyszła na protest z dzieckiem to jest dopiero hipokryzja
JA
JA 29.10.2020, 18:33
Kto tym dzieciom az tak poprzerstawial klepki w glowach Jak mozna popierac aborcje?TVN i GW pieja z zachwytu widzac tylu glu pich Polakow
ewik
ewik 29.10.2020, 21:09
mają wolne w szkołach to ida protestować a po protescie bzykać
Frau
Frau 29.10.2020, 12:17
Aborcja nie jest decyzja kobiety o sobie samej, ale dotyczy jej, jej partnera i ich dziecka. To jest decyzja usmiercenia ich dziecka, odrebnego organizmu , drugiego człowieka. O śmierci czlowieka nie powinien decydowac człowiek.
Wiekszość z tych protestujacych dzieci, na pewno nie wie jak wyglada proces?, ale dla mnie to zabójstwo Aborcji. Proponuje się zapoznać z rzetelnymi żródłami i wtedy rozstrzygnac czy to zabiegczy, czy dziecko cierpi. I dopiero wtedy brać udział w tej Paradzie.
wer
wer 29.10.2020, 21:07
jak partnerka sie wyskrobie to patnerowi powinni obciąć jedno jądro
ksionc skrobak
ksionc skrobak 29.10.2020, 16:26
rzetelne źródła to nie gość niedzielny ani tvpis
Frau
Frau 29.10.2020, 17:26
Rzetelne żródła to TeŻ nie Tvnowskie i polstatowskie badziewie i pro POwskie media, ale tylko medyczne Żródła.
Polka
Polka 29.10.2020, 11:29
Gabrielo vel Gabriel - nie idź tą drogą, bo dalej nie będziesz wiedziała kto ty ...
Meg
Meg 29.10.2020, 11:09
Starszych zabije wirus, aborcja na życzenie spowoduje, że nie będzie dzieci, a młodzi sobie poużywają na dopalaczach i legalnych narkotykach i sami się wykończą.
aa
aa 29.10.2020, 10:27
"Żałosne zdjęcie chłopca trzymającego napis,,Mężczyźni wspierają kobiety,,. Jak można brać dzieci na takie demonstracje?//" zgadzam sie - gdzie są Jego rodzice??? Nie boją sie wirusa??? A chłopak jak dorośnie - bedzie nosił napis - eutanazja dl starych!!!
Ewa
Ewa 29.10.2020, 10:01
Żałosne zdjęcie chłopca trzymającego napis,,Mężczyźni wspierają kobiety,,. Jak można brać dzieci na takie demonstracje?
s
s 29.10.2020, 08:46
Świetne zdjęcia
Seksmisja
Seksmisja 29.10.2020, 07:44
Chlopa im trzeba.
edik
edik 29.10.2020, 21:12
z dobrym ***em aż im gardłem wyjdzie
Jan
Jan 02.11.2020, 20:14
Chodzi o przód czy tył jarania ?

Pozostałe