Budowlańcy wykopali niewybuchy

  • 21.10.2020, 13:18
  • red.
Budowlańcy wykopali niewybuchy Fot. policja.pl
Wczoraj przed południem dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pociskach pochodzących prawdopodobnie z czasów II wojny światowej odnalezionych w miejscowości Tereszpol Kukiełki.

Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko - Pirotechnicznego biłgorajskiej komendy. Potwierdzili, że są to pociski artyleryjskie kaliber 76. Zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczną pamiątkę z czasów wojny przejęli później saperzy z Niska.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewybuchów/niewypałów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy! Niezwłocznie należy powiadomić służby dzwoniąc na nr alarmowy 112.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe