Biskup udziela dyspensy od udziału w mszach

  • 17.10.2020, 17:24
  • ak
Biskup udziela dyspensy od udziału w mszach Fot. Archiwum
Do kościołów chodzić można, mimo wielu wprowadzonych obostrzeń, ale biskup Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej ponownie udzielił dyspensy od udziału w Eucharystii.

Kogo decyzja dotyczy? W komunikacie na stronie internetowej diecezji czytamy, że z obowiązku zwolnienia w udziału w niedzielnych nabożeństwach zwolnione są osoby w podeszłym wieku, wierni z objawami zakażenia (kaszel, katar, podwyższona temperatura), ale również wszystkie inne osoby, które po prostu czują obawę przed zakażeniem

Przypomnijmy, że podobną decyzję biskup Marian Rojek podjął również w marcu, gdy epidemia się zaczynała. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Po niespełna dwóch miesiącach, gdy w czerwcu rząd zdjął zdecydowaną większość obowiązujących od marca obostrzeń, również ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej cofnął dyspensę. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Przypomnijmy, że od dzisiaj Zamość jest w czerwonej strefie. Z czym to się wiąże? Jakie obostrzenia obowiązują? Co zmienia się w strefach żółtych? Czytaj TUTAJ.

W związku z dużą w ostatnim czasie liczbą zakażeń SARS-COV-2 w polskich kościołach nie odbędzie się planowane na niedzielę 18 października liczenie wiernych.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe