Tarcza nie dla wszystkich (TYLKO W GAZECIE)

  • 15.10.2020, 06:00
  • Agnieszka Piela
Tarcza nie dla wszystkich (TYLKO W GAZECIE) Andrzej Kudlicki: Moje biuro turystyczne "Quand" nie otrzymało żadnej pomocy od państwa.
Od 15 października przedstawiciele branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej mogą skorzystać ze wsparcia Tarczy 5.0. Przedsiębiorcom zaproponowano zwolnienia ze składek, świadczenie postojowe i dodatkowe świadczenie postojowe.

W założeniu z tzw. Tarczy 5.0 skorzystać będzie mogło 105 tys. firm w kraju. Szacuje się, że w Oddziale ZUS w Biłgoraju może z niego skorzystać ponad tysiąc firm.

Zwolnieni ze składek

Przedsiębiorcy sektora turystycznego i hotelarskiego będą mogli skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień. Warunkiem jest m.in. wykazanie, że prowadzili działalność przed 30 czerwca 2020 r.  i ich przychody spadły o 75 proc.  w porównaniu z miesiącami z 2019 roku (porównujemy pierwszy miesiąc z wniosku z analogicznym z miesiącem 2019 r.).

Gdzie i do kiedy można składać wnioski? Szczegóły znajdziesz w nowej Kronice Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe