Opel naszpikowany kontrabandą

  • 30.09.2020, 08:33
  • ak
Opel naszpikowany kontrabandą Fot. KMP Zamość
Na parkingu stał opel. Niby zwykły samochód. Ale zawartość była nietypowa: ponad 93 tys. sztuk papierosów. Takiego odkrycia na jednym z parkingów w Zamościu dokonali miejscowi policjanci podczas wspólnej akcji z funkcjonariuszami straży granicznej.

Przeszukanie auta nie było przypadkowe. Mundurowi przypuszczali, że właściciel opla może posiadać nielegalny towar. I potwierdzili swoje ustalenia.

– Kontrabanda częściowo spakowana była w paczki, inne papierosy znajdowały się luzem w tekturowych pudełkach. W oplu był również 58-letni właściciel nielegalnego towaru – opowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Cały towar został skonfiskowany, a jego właściciel, mieszkaniec Zamościa zatrzymany. Odpowie za naruszenie przepisów karno-skarbowych. Według szacunków policji, gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty skarbu państwa m.in. z tytułu podatku akcyzowego wyniosłyby prawie 112 tysięcy złotych.

– Nabywanie, przewożenie oraz przechowywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy, jak też wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny oraz przepadkiem nielegalnego towaru – przypomina Krukowska-Bubiło.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe