Zamość: Koronawirus w ZSP nr 5? Dyrektor dementuje

  • 28.09.2020, 11:07
  • ak
Zamość: Koronawirus w ZSP nr 5? Dyrektor dementuje Fot. ZSP nr 5 Zamość
W weekend pojawiły się też informacje o koronawirusie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Zamościu. Zostały zdementowane.

Komunikat o tym, że szkoła pracuje normalnie już w niedzielę został opublikowany na facebookowym profilu ZSP nr 5. Dzisiaj w rozmowie z nami dyrektor zapewnił, że wszystkie lekcje odbywają się normalnie.

– Owszem, jeden z uczniów klasy pierwszej ma w rodzinie osobę, która z powodu zakażenia przebywa w szpitalu i w związku z tym ten uczeń jest na kwarantannie, ale po konsultacji z sanepidem, zapadła decyzja, że na tryb pracy szkoły ta sytuacja w żaden sposób nie wpłynie – mówi Antoni Turzyniecki, dyrektor ZSP nr 5.

Przyznaje jednak, że w tym tygodniu młodzież z tej jednej klasy nie może korzystać ze szkolnego internatu. – Ta decyzja została podjęta profilaktycznie, bo dla internatu mamy zupełnie odrębne procedury. Tam bowiem młodzież przebywa ze sobą przez 24 godziny na dobę – tłumaczy dyrektor.

Uczeń, w którego rodzinie wykryto koronawirusa w internacie nie mieszka, ale już jego koleżanki czy koledzy z klasy tak.

CZYTAJ TAKŻE: KORONAWIRUS W SZKOLE KATOLICKIEJ. UCZĄ SIĘ HYBRYDOWO

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Leon
Leon 14.10.2020, 01:09
Na chwilę obecną tj. 12.10 jest jeden potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem u uczennicy klasy maturalnej. Klasa oraz uczący w niej nauczyciele są na kwarantannie.
JÓzdef
JÓzdef 28.09.2020, 20:21
Komu tu wierzyć , moje dziecko ma goraczke, kto klamie, intermat zmkniety, co to oznacz komu na tym zalezy, chcemy życ...

Pozostałe