Biłgoraj: Będzie zdalna nauka? Są laptopy

  • 03.08.2020, 08:39
  • ak
Biłgoraj: Będzie zdalna nauka? Są laptopy Fot. UM Biłgoraj
Wciąż nie wiadomo, jak od września będzie wyglądała edukacja, ale pewne jest, że gdyby była zdalna, to część uczniów biłgorajskich szkół podstawowych otrzyma do dyspozycji nowe laptopy.

Dokładnie 31 takich urządzeń zakupiono dla miejskich podstawówek w ramach programów "Zdalna Szkoła" i „Zdalna Szkoła Plus”. Sprzęt, w razie konieczności, trafi do najbardziej potrzebujących rodzin, w których jest co najmniej troje uczniów. Laptopy mogą otrzymać także nauczyciele. Później komputery będą na wyposażeniu szkół.

Od początku epidemii miasto Biłgoraj otrzymało na ten cel dwie dotacje, w sumie ponad 194 tys. zł.

Projekt „Zdalna Szkoła" był odpowiedzią na trudną sytuację szkolnictwa wynikającą z pandemii. Podczas zawieszenia zajęć w szkołach sprzęt komputerowy był niezbędny do prowadzenia lekcji na odległość. Pierwsze 30 laptopów trafiło do potrzebujących uczniów z Biłgoraja już 24 kwietnia.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe