Naciągacze w sieci. Uważajcie na nich

  • 08.07.2020, 16:06
  • ak
Naciągacze w sieci. Uważajcie na nich Fot. pixabay.com
Kilkoro mieszkańców powiatu zamojskiego padło ostatnio ofiarą internetowych oszustów. Chcieli zrobić okazyjne zakupy, a stracili pieniądze.

We wtorek, 7 lipca do komendy w Zamościu zgłosiła się 36-latka, która online kupiła basen ogrodowy. Zapłaciła za niego prawie 300 złotych. Ale towar nie dotarł pod wskazany w zamówieniu adres. Wtedy kobieta chciała się skontaktować ze sprzedawcą, ale jego konto przestało istnieć

Kilka dni wcześniej policję o pomoc poprosił 20-latek. Zamówił przez internet ubrania za ok. 250 złotych. Zamówienie złożył w maju, dostawy towaru do dziś się nie doczekał. Do kolejnej osoby paczka przyszła, ale problem był z zawartością przesyłki. Wewnątrz zamiast wartego ponad 1500 złotych telefonu komórkowego były... ziemniaki.

Zamojscy policjanci usiłują też znaleźć oszusta, który włamał się na konto na portalu społecznościowym należące do 35-letniego mężczyzny. ktoś się pod niego podszył i prosił znajomych o pożyczki. Jedna z tych osób przelała pieniądze i je straciła.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z Internetu i przypominają kilka zasad, dzięki którym zmniejszymy prawdopodobieństwo stania się ofiarą oszusta.

  • - dokładnie czytajmy otrzymywane wiadomości, a prośby o pożyczkę weryfikujmy kontaktując się z osobą, która prosi nas o finansowe wsparcie;
  • -uważajmy również na przesyłane informacje z linkami dotyczące rzekomo darmowych ofert, ich aktywacja może kosztować nas obciążeniem naszego konta dodatkowymi opłatami;
  • - przed wykonaniem jakichkolwiek transakcji na stronie swojego banku zawsze sprawdźmy, czy nawiązaliśmy tzw. bezpieczne połączenie internetowe.
  • - nie udostępniajmy haseł do swoich kont;
  • - dokonując zakupów przez Internet korzystajmy ze sprawdzonych sklepów i ofert, a przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie sprawdźmy komentarze dotyczące sprzedawcy; 
ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe