Złodziej recydywista zatrzymany. To 40-latek z Zamościa

  • 29.05.2020, 08:06
  • ak
Złodziej recydywista zatrzymany. To 40-latek z Zamościa Fot. KMP Zamość
Wpadł po serii kradzieży butli gazowych. Ma na koncie także włamanie do domku letniskowego. Zdarzyło mu się też zabrać cudzy rower. 40-latek z Zamościa został zatrzymany i aresztowany. odpowie jako recydywista, bo to nie były pierwsze jego przestępstwa.

W ostatnim czasie zamojska policja przyjęła sporo sygnałów o włamaniach do kontenerów z butlami gazowymi. Kradziono je w Zamościu i okolicznych miejscowościach. Sprawca zawsze działał tak samo: przecinał kłódki i zabierał butle, zarówno pełne, jak i puste. W sumie skradziono ich ponad 140, a łączne straty przekroczyły 19 tys. zł.

Do ostatniej takiej sytuacji doszło nocą z poniedziałku na wtorek (25/26 maja). Policjanci pracujący nad sprawą wytypowali, że za tymi przestępstwami może stać 40-letni mieszkaniec Zamościa. Mężczyzna został zatrzymany.

– Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 40-latkowi łącznie 13 zarzutów. W większości przypadków dotyczyły one włamań do kontenerów z butlami gazowymi. Mężczyzna odpowie także za włamania do domków letniskowych na terenie Krasnobrodu, których dopuścił się w lutym br. oraz kradzież rowerów – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Z szacunków policji wynika, że zamościanin swoim przestępczym procederem spowodował straty blisko 43 tys. zł.

Policjanci i nadzorujący postępowanie prokurator wystąpili o tymczasowy areszt dla włamywacza. Sąd się do tego wniosku przychylił. 40-latek na wyrok poczeka za kratkami co najmniej 3 miesiące. Mężczyzna będzie odpowiadał jako recydywista, bo w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

– Policjanci odzyskali już cześć skradzionych przez 40-latka przedmiotów. Pracują nad odzyskaniem pozostałych rzeczy – podsumowuje Krukowska-Bubiło.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe