Biłgoraj: Policjanci podzielili się krwią z kolegą

  • 22.05.2020, 08:00
  • ak
Biłgoraj: Policjanci podzielili się krwią z kolegą Fot. KPP Biłgoraj
Policjanci z Biłgoraja regularnie biorą udział w akcjach honorowego krwiodawstwa. W jedną z nich włączyli się wczoraj (czwartek, 21 maja). Tym razem zrobili to z dedykacją dla kolegi po fachu, funkcjonariusza z Katowic, u którego stwierdzono białaczkę.

– W tych trudnych czasach, kiedy mierzymy się z zagrożeniem jakie niesie ze sobą koronawirus nie możemy zapominać o innych. Przecież pozostałe choroby, wypadki drogowe i zdarzenia, w wyniku których pilnie potrzebna jest krew nie zniknęły. Wiedzą o tym mieszkańcy naszego miasta i powiatu, którzy tłumnie ruszyli do punktu poboru krwi, by podzielić się tym drogocennym darem – relacjonuje przebieg akcji Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Jej koleżanki i koledzy z komendy także byli wśród krwiodawców, którzy w czwartek stawili się w punkcie PCK. Tym razem,oddając krew dedykowali Bartoszowi Mazurowi, 37-letniemu policjantowi z Katowic, który niedawno dowiedział się, że choruje na białaczkę. Funkcjonariusz jest leczony w Chorzowie. Apel o krew dla niego pojawił się na stronach internetowych wszystkich komend policji w kraju. 

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe