Setki nabojów schowane pod ziemią

  • 17.05.2020, 11:18
  • ak
Setki nabojów schowane pod ziemią Fot. KMP Zamość
Kopiąc fundamenty można czasem znaleźć coś naprawdę niezwykłego. tak było w jednej z wiosek w gminie Komarów-Osada, gdy okazało się, że ziemia skrywała spory arsenał z czasów jeszcze II wojny światowej.

Podczas prac ziemnych natrafiono tam na ponad 660 sztuk amunicji tego samego typu, kilkadziesiąt łusek i innych pocisków. – Całość zaczepiona była na fragmentach taśmy brezentowej. Po wykopaniu amunicji prace natychmiast zostały przerwane – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Mundurowi zabezpieczyli teren do czasu, gdy zagrożenie zostało zneutralizowane. Dopiero wówczas można było wrócić do prac budowlanych.

Policja kolejny raz przypomina, by w przypadku znalezienia niewybuchu czy niewypału, pod żadnym pozorem go nie dotykać, nie przenosić, ale natychmiast zawiadomić odpowiednie służby.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe