Maseczkę włóż po dobroci

  • 30.04.2020, 11:36
  • ak
Maseczkę włóż po dobroci Fot. KMP Zamość
Nie dość, że nie karzą, a tylko pouczają, to jeszcze wręczają maseczki każdemu, kto ich sam zorganizować sobie nie może – tak w ostatnim czasie zamojscy policjanci włączają się w walkę z koronawirusem.

– Nie, dotychczas nie został wystawiony ani jeden mandat za brak maseczki – powiedziała nam w środę, 29 kwietnia, a więc w dwa tygodnie od wprowadzenia obowiązku zakrywania ust i nosa Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Dodała, że jej koledzy po fachu, podczas codziennych patroli oczywiście spotykają osoby, które maseczek nie noszą, ale kończy się to wówczas na pouczeniu, a często także taki "delikwent" dostaje od policjanta prezent, dzięki któremu już się może z obowiązku wywiązywać. Wręczenie maseczki wiąże się zawsze z krótkim instruktażem  o tym, jak powinno się jej używać.

Policjantom na szczęście tych środków ochrony osobistej nie brakuje. Są w nie zaopatrywani na bieżąco z magazynów komendy wojewódzkiej, sporo maseczek otrzymali też w prezencie. Teraz dzielą się nimi z potrzebującymi mieszkańcami powiatu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gosc
gosc 03.05.2020, 11:02
jacy dobrodzieje?

Pozostałe