#zostanwdomu nie jest dla nich (TYLKO W GAZECIE)

  • 24.03.2020, 09:12
  • Anna Szewc
#zostanwdomu nie jest dla nich (TYLKO W GAZECIE) Fot. policja.pl Umundurowani policjanci każdego dnia odwiedzają osoby objęte kwarantanną.
Kto może, niech zostanie w domu i pracuje zdalnie – apelują emidemiolodzy. Oni nie mogą zostać. Kto? Blisko 5 tys. policjantek i policjantów z garnizonu lubelskiego pracowało, pracuje i będzie pracować.

- Nasi policjanci nie pracują w jakiś zasadniczy sposób inaczej niż dotychczas. Tyle że zachowywane są wzmożone środki ostrożności – mówi Agnieszka Leszek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Na czym to polega? Kiedy oficer dyżurny dostaje wezwanie na interwencję, zanim wyśle w teren patrol, najpierw dokładnie sprawdza sytuację, dopytuje o okoliczności.

– Musi wiedzieć, próbować przewidzieć, w jakich okolicznościach policjanci będą pracowali, na co powinni się przygotować – wyjaśnia Agnieszka Leszek.

Każdy policyjny zespół ma na wyposażeniu "pakiet bezpieczeństwa": maseczki, rękawiczki, środki odkażające. Są też specjalistyczne kombinezony, które w razie potrzeby mogą być użyte.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wierny KK
wierny KK 24.03.2020, 10:20
zmarł ksiądz z Białopola. R.I.P.

Pozostałe