Zamość: Uczniowie powinni być w domach. Przypilnuje ich policja i straż miejska

  • 13.03.2020, 13:18
  • ak
Zamość: Uczniowie powinni być w domach. Przypilnuje ich policja i straż miejska Fot. pixabay.com
Uczniowie od czwartku (12 marca) nie mają lekcji. Wielu jednak nie stosuje się do zaleceń i zamiast pozostać w domach, wychodzą na ulice, do galerii handlowych, spotykają się ze znajomymi. A przecież przerwa w nauce jest po to, zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Młodych ludzi kontrolują w Zamościu strażnicy miejscy i policjanci podczas wspólnych patroli.

"Młodzież w Zamościu chyba nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji i beztrosko, całymi ekipami spacerują po Zamościu. Po drodze się śmieją z ludzi, którzy noszą maski bądź wypłacają pieniądze przez rękawiczki. Wczoraj sam znalazłem się w sytuacji, kiedy grupa młodych ludzi mijając mnie zaczęła kaszleć i kichać i śmiać się na pół osiedla" – napisał do nas w piątek (13 marca) oburzony czytelnik, pan Krzysztof.

Na szczęście w Zamościu już podjęto środki, które być może tego rodzaju sytuacjom będą zapobiegać. To wspólnie patrole straży i policji. Mundurowi mają odwiedzać miejsca, w których najczęściej spotyka się młodzież. Mają legitymować uczniów i sprawdzać, z jakiego powodu są poza domem. Działania patroli wspiera Centrum Monitoringu Miejskiego.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gk
gk 15.03.2020, 21:03
Straż i policja powinni wypisywać mandaty rodzicom,
a nie likwidować ryneczku na Orzeszkowej w sobotę
Gość....
Gość.... 14.03.2020, 05:44
Starych pałami po łbie!!! Młode zawsze było głupie !!!
Rodzic
Rodzic 13.03.2020, 21:37
A co z uczniami odbywającymi praktyki bo szkoła stwierdziła że mają na nie chodzić i koniec.
De no
De no 13.03.2020, 21:16
Zagnac cholote do szkola ???
zamościak
zamościak 13.03.2020, 13:58
Macie odpowiedź na wychowanie i dyscyplinę uczniów. Teraz nikt nie może mieć pretensji do nauczycieli. Jeśli ta sytuacja niektórych czegoś nie nauczy to znaczy, że otacza nas chore, zadufane w sobie towarzystwo nieodpowiedzialnych rodziców (oczywiście nie wszystkich).
Zamoscianka
Zamoscianka 13.03.2020, 13:43
W końcu ogarną małolatów bo chodzą całymi ekipami i się wygłupiają!!!
Jak wymagać od dzieci zdrowego rozsądku skoro rodzice z przedszkolakami wczoraj bawili się w przepełnionej sali zabaw na urodzinach.

Pozostałe