Kupował auto przez internet. Stracił duże pieniądze

  • 12.03.2020, 05:27
  • ak
Kupował auto przez internet. Stracił duże pieniądze Fot. pixabay.com
Ponad 25 tys. zł zapłacił za samochód 24-latek z gminy Nielisz. Pieniądze wydał, ale auta się nie doczekał. Bo sprzedawca, który zamieścił ofertę w internecie, okazał się oszustem.

Młody mężczyzna zgłosił sprawę policji we wtorek, 10 marca. Opowiedział, że znalazł w internecie samochód na sprzedaż. Cena 6 tys. euro za audi A3 wydała mu się korzystna. Postanowił auto kupić.

Przedstawiciel firmy, która opublikowała był tylko pośrednikiem. Samochód należał do osoby prywatnej. Jako potwierdzenie legalności transakcji 24-latek otrzymał skan paszportu właściciela. Sam, zgodnie z ustaleniami, wysłał mailem kserokopię swojego dowodu osobistego, telefon kontaktowy oraz wskazał adres dostarczenia pojazdu. Podpisał i wysłał również przesłaną wcześniej umowę kupna. Później, jak należało, na wskazane konto przelał pieniądze. Dostawy auta się nie doczekał. Próbował kontaktować się ze sprzedawcą, ale bezskutecznie. Wtedy zaalarmował policję.

Funkcjonariusze z Zamościa zajęli się sprawą. Spróbują namierzyć oszusta. Apelują też o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas robienia zakupów za pośrednictwem internetu.

– Pamiętajmy, aby zmniejszyć ryzyko oszustwa należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim przed zakupem należy zweryfikować rzetelność sprzedawcy i uważać na tzw. ”super okazje”. Zbyt niska cena może sugerować ryzyko oszustwa. Ważne jest również gromadzenie korespondencji ze sprzedającym. W przypadku oszustwa będzie ona dowodem kontaktów. Jeśli jednak mimo przestrzegania zasad ostrożności padniemy ofiarą internetowego naciągacza i nie dostaniemy towaru, za który zapłaciliśmy, natychmiast zgłośmy to do najbliższej jednostki policji – podpowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jk
Jk 12.03.2020, 17:43
Nigdy nie kupuje się kota w worku jak można zakupić auto wcześniej go nie oglądając...

Pozostałe