Bądź Eko w Zamościu: Zaprośmy ptaki na osiedla

  • 03.03.2020, 15:09
  • -
Bądź Eko w Zamościu: Zaprośmy ptaki na osiedla Tomasz Wyrostek: Wolne powierzchnie chcemy obsadzić drzewami jarzębiny
Jesienią drzewa jarzębiny będą cieszyć oko mieszkańców, zimą będą pokarmem dla ptaków. W niektórych miejscach pojawią się budki dla jerzyków. To pomysł zgłoszony przez Zarząd Osiedla Kilińskiego w Zamościu.

Osiedle Kilińskiego w Zamościu liczy około 7,5 tys. mieszkańców. Zabudowane jest zarówno blokami, jak i domami jednorodzinnymi. Pomysł zarządu osiedla to obsadzenie wolnych miejsc drzewami jarzębiny.

– Niegdyś na naszym osiedlu było wiele takich drzew. Niektóre połamał wiatr, inne uschły. Zastąpiły je tuje – mówi Tomasz Wyrostek, przewodniczący zarządu Osiedla Kilińskiego.

Drzewa jarzębiny oprócz funkcji ozdobnych jesienią, będą naturalnym karmnikiem dla ptaków. Na dotychczas niezagospodarowanych miejscach inicjatorzy projektu chcą zasadzić około 50 drzewek.

Ponadto na niektórych starodrzewach chcemy zamieści budki lęgowe dla ptaków, a niektórych budynkach na osiedlu chcemy zamontować budki dla jerzyków.

– To ptaki, które walczą z komarami w sposób naturalny. A wiadomo komary to utrapienie naszych mieszkańców. Jeden osobnik w ciągu doby może zjeść nawet 20 tys. komarów oraz meszek. Mam nadzieję, że zachęcimy jerzyki, aby na stałe zamieszkały na naszym osiedlu –mówi Tomasz Wyrostek.

W ramach projektu "Zaprośmy ptaki na osiedle" internat Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zamościu zorganizuje konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej skierowany do młodzieży.

REGULAMIN KONKURSU BĄDŹ EKO W ZAMOŚCIU DOSTĘPNY TUTAJ

-

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe