Bądź Eko w Zamościu: "ErKO-wy" ul dla pszczół

  • 25.02.2020, 11:09
  • -
Bądź Eko w Zamościu: "ErKO-wy" ul dla pszczół
Głównym elementem projektu jest budowa przez trenera Ernesta Gdulę "ErKO-wego" ula dla pszczół, który do maja, czyli do zasiedlenia przez pszczoły, będzie ulem edukacyjnym przemieszczanym na kołach. Zgłaszającym jest Klub Sportowy ERKA Zamość.

 – W naszym projekcie chcemy zwrócić uwagę na rolę pszczół w ekosystemie. Projekt będzie miał charakter edukacyjny dla dzieci i dorosłych z naszego Klubu, ale i dla mieszkańców miasta Zamość. Zwrócimy uwagę na zagrożenia, jakie stwarzamy dla tych pożytecznych owadów, ale i sposoby dbania o pszczoły i korzyści dla człowieka wynikające z pracy pszczół. Akcję połączymy z próbą wyparcia plastikowych butelek na rzecz pojemników szklanych lub bidonów w naszym Klubie – mówi Ernest Gdula, trener Klubu Sportowego ERKA Zamość.

Część dzieci przychodząc na zajęcia, przynosi ze sobą wodę w plastikowych butelkach (wodę musi mieć każdy). W związku z tym, zostanie stworzona specjalna półka na pojemniki szklane i bidony. Co miesiąc z osób korzystających z ekopółki będziemy losować trzy osoby, które otrzymają symboliczne nagrody.

Głównym elementem projektu jest budowa przez trenera Ernesta Gdulę "ErKO-wego" ula dla pszczół, który do maja, czyli do zasiedlenia przez pszczoły, będzie ulem edukacyjnym przemieszczanym na kołach.

 – Materiał na budowę pochodzi z odpadów, które miały być wyrzucone na śmietnik. Korpus jest zbudowany z pozostałości regału zamojskiego marketu, a dach z resztek paneli podłogowych – mówi Ernest Gdula, koordynator projektu.

Na dachu będzie opis jak korzystać z ula, a w środku na każdej z ramek zostanie zamieszczona informacja na temat pożyteczności i zagrożeń pszczół oraz sposoby, jak człowiek może wspierać te istoty. Na co dzień ul będzie stał w poczekalni na naszej sali dostępny dla ok. 170 dzieci i ich rodziców. Przez 2 wybrane niedziele trener wraz z chętnymi dziećmi zabierze ze sobą ul i wyjdzie na miasto. Tam będziemy prowadzić wywiad wśród mieszkańców oraz zachęcać do otwierania ula i czytania informacji z ramek. Cały projekt będzie nagrany, a film udostępniony w Internecie.

Ogłoszony przez "Kronikę Tygodnia" konkurs "Bądź Eko w Zamościu" spotkał się z zainteresowaniem szkół, przedszkoli, zarządów osiedli i stowarzyszeń. Na zgłoszenia czekamy do 10 marca. Przedstawiamy pierwsze zgłoszenia.

REGULAMIN KONKURSU DOSTĘPNY TUTAJ.

-

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe