Pożar w Nieliszu. Spalił się dom sześcioosobowej rodziny

  • 24.02.2020, 10:24
  • ak
Pożar w Nieliszu. Spalił się dom sześcioosobowej rodziny Fot. KMP Zamość
Dwie osoby trafiły do szpitala, czterem nic się nie stało. Wszyscy mieszkali w domu w Nieliszu. W sobotę (22 lutego) doszło tam do pożaru.

Ogień pojawił się ok. godz. 9 rano. Do gaszenia pożaru ruszyli strażacy zawodowi z Zamościa i Szczebrzeszyna oraz ochotnicy z Nielisza i Złojca. Przybyli też policjanci. Ustalili, że 42-letnia gospodyni poszła rano na zakupy. Jej bliscy zostali w domu. Gdy kobieta wracała, zobaczyła na podwórku kłęby dymu. W bezpiecznej odległości od płonącego budynku znajdowało troje nastoletnich dzieci, a także 64-letnia kobieta. 43-letni mężczyzna sam pomagał gasić płomienie.

– W wyniku pożaru spłonęła część budynku mieszkalnego oraz znajdujące się tam przedmioty, uszkodzona została również konstrukcja dachu. Rodzina znalazła schronienie u krewnych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru doszło z powodu zwarcia instalacji elektrycznej – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Po pożarze do szpitala trafił 43-latek i 64-latka. Na szczęście okazało się, że obrażenia, jakich doznali nie zagrażają ich życiu.

Dom został w pożarze niemal doszczętnie zniszczony. Spłonęła znaczna część jego wyposażenia.

– Zostali praktycznie z niczym. Bo dom w znacznej części został zniszczony przez ogień, a to co zostało, jest zalane wodą. Dobrze, że to się stało za dnia, a nie nocą, bo mogło dojść do jeszcze większej tragedii – mówi Adam Wal, wójt Nielisza.

Gmina od razu zaproponowała pogorzelcom mieszkanie zastępcze. Dostali też zapomogę z opieki społecznej. – Planujemy również zorganizować na ich rzecz zbiórkę pieniędzy. Liczę, ze wszelkie związane z tym formalności uda się załatwić jak najszybciej – dodaje wójt.

CZYTAJ TAKŻE: POŻAR HALI MAGAZYNOWEJ W HRUBIESZOWIE

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe