Gm. Tomaszów Lubelski: Policjanci odwiedzili dzieci w Justynówce

  • 23.12.2019, 15:20
  • Żródło: KPP Tomaszów Lubelski
Gm. Tomaszów Lubelski: Policjanci odwiedzili dzieci w Justynówce Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Policjanci z tomaszowskiej komendy spotkali się z uczniami szkoły podstawowej w Justynówce. Funkcjonariusze przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłowym poruszaniu się po drogach. Podkreślili jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność.

Funkcjonariusze wyjaśnili dzieciom, dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dzieci mają dodatkowy obowiązek jazdy z fotelikach. Powiedzieli, jak poprawnie przechodzić przez przejścia dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także dlaczego warto nosić odblaski.

W trakcie spotkania mundurowi przypomnieli także najmłodszym jak bezpiecznie postępować podczas zabaw na podwórku. Radzili dzieciom, by nie rozmawiały z nieznajomymi, nie przyjmowały od nich żadnych podarunków i nie oddalały się od rodziców lub opiekunów bez ich wiedzy. Informowali także najmłodszych, jak należy zachować się w szkole i że agresji mówimy zdecydowanie „Nie”.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania wykazując się przy tym dużą wiedzą prewencyjną. Na pamiątkę spotkania z policjantami dostali odblaski i malowankę „Przemocy mówimy NIE”

Źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe